ТЕЛЕКРИТИКА

Глава Нацсовета Юрий Артеменко - о том, почему нельзя закрывать «Интер»: «5 канал»

Общество

"Мирні протести перед «Інтером», я закликаю, щоб вони були. Але якщо перейдено межу і скоєно злочин - чи підпал, чи вбивство - це має бути жорстоко покарано"


В последнее время в украинском обществе возникает все больше претензий к информационной политике телеканала «Интер». Канал ругают за «пророссийскую» направленность новостей, за участие российских и пророссийских исполнителей в праздничных концертах, за трансляцию фильмов и сериалов с российскими актерами и тому подобное. Активисты даже организовывали блокаду канала.

В программе «Рандеву» на «5 канале» председатель Национального совета по вопросам телевидения и радиовещания Юрий Артеменко рассказал о том, что может быть поводом для лишения телеканала лицензии, что «Интер» уже давно не лидер телерадиовещания и что концерт с Кобзоном не нарушал законов Украины.

Мы публикуем самые интересные его высказывания.

Ще там 10 років тому <...> було два лідери - «1+1» та «Інтер». Потім у силу різних причин змінилося, і зараз у нас, можна сказати, що лідером є канал СТБ за телепереглядом і канал «1+1». Дуже близько, на третьому місці (вони часто міняються) - канал «Україна», а «Інтер» відкотився на 5-6 місце.

Коли кажуть, що винні власники і там проводять «російський слід» (у ситуації з підпалом «Інтера», - ТК), що хтось стоїть за ними і так далі, то я погоджуюся, але частково - винні журналісти. Якщо вийде Фірташ, наприклад, чи Коломойський на екран, то їм не повірять люди. Але виходять журналісти і починають казати брехню чи, що зараз менше, починають казати маніпуляції. Тобто практично та ж брехня, але трішки завуальована. Тому у мене питання є до власників, директорів, але ще більше питання до журналістів, які працюють.

Якщо вийде Фірташ, наприклад, чи Коломойський на екран, то їм не повірять люди. Але виходять журналісти і починають казати брехню

Ті речі, які ми казали - на «Інтері» Столярова узгоджує позицію з «ДНР», чи якісь поступають команди, чи досить такий ностальгічний совковий концерт, який був до дня Незалежності, - це ж хтось робив з тих журналістів, які виходять зі своєї роботи та розповідають і б’ють в груди, які вони патріоти, як вони хочуть, щоб розвивалася Україна.

Національна рада відповідає за телебачення, коли прораховують частоти, визначають, що тут має бути розмовний жанр, тут має бути музика, тут має бути стільки-то, стільки-то. Стежить за цим, чи дотримується ця програмна концепція, чи стільки вони дають програм, чи ні. І якщо це є порушення - позбавляють (ліцензії, - ТК.). Якщо ми будемо влазити в контент або ще більше - у стосунки між журналістами, то це, знаєте, називається наступ на свободу слова, це називається цензура.

Коли кажуть, що "ви на підставі спілкування Столярової з «ДНР» розберіться". Ми ж не можемо, нас пошлють до однієї матері і будуть праві абсолютно, це функції правоохоронних органів.

В Польщі є простий закон. Я не пам’ятаю, як він називається, але суть його полягає в тому, що людина іншого громадянства, громадянства іншої держави, не може займати посади, які передбачають, що ти формуєш редакційну чи інформаційну політику каналу - тільки поляк. І я сказав: "А давайте ухвалимо такий закон". Посипалося, що ви порушуєте права людей, це антилюдський закон і так далі.

_

Фото: capital.ua

Мені пофіг, хто така компанія НІС. У мене є ліцензія на «Інтер». І те, що ви там внутрішньо договорилися, - відповідає «Інтер».

Два концерти. Перший був два роки тому, Новорічний концерт, коли показали Кобзона, пам’ятаєте <...> Зараз пройшов час, я можу вам сказати - підстав покарати їх не було, бо не було пісень у нашій редакції, по супутнику - це окремо. Не було пісень, на дві секунди, на три секунди було обличчя Кобзона і так далі.

Друге - концерт, який був на день Незалежності. <...> Я дивився певний час, але я можу сказати, мене лякає, що рейтинг був дуже високий цього концерту. Але - жодного порушення закону.

Мирні протести перед «Інтером», я закликаю, щоб вони були. Але якщо перейдено межу і скоєно злочин - чи підпал, чи вбивство - це має бути жорстоко покарано.

Мирні протести перед «Інтером», я закликаю, щоб вони були

Завтра депутати можуть прийняти, якщо вони наберуть більшість, то вони можуть прийняти закон про націоналізацію «Інтера». Я взагалі вважаю, що неправильно ставити (таке питання на голосування, - ТК). У «Інтера» є свій глядач. Інша справа, щоб не було маніпуляцій, щоб не було зловживань свободою слова. <...> Але просто закрити - це неправильно. Чи «Інтер», чи «5 канал» - я взагалі боюся закривати канали через те, що думка їх не співпадає. Я не захищаю зараз «Інтер», але сьогодні закриють "по беспределу" «Інтер», завтра "по беспределу" закриють «5 канал» .

От тиск суспільства, цивілізований тиск суспільства - це дуже добре.

Повну версію інтерв'ю можна прочитати на сайті каналу.

Головне фото: Facebook Юрія Артеменка

Статьи по теме

Теги

Главное в разделе

Общество

«Гениальная и страшная»: июньская обложка National Geographic стала вирусной

Общество

В Великобритании начались празднества в честь королевской свадьбы

Популярное на ТелекритикеДуся

День вышиванки: как украинские медийщицы в традиционных нарядах красовались

Дуся

Показала больше, чем стоило: американская телезвезда вышла на красную дорожку в Каннах без белья

Общество

«Гениальная и страшная»: июньская обложка National Geographic стала вирусной

Бизнес

Сколько зарабатывают журналисты в Украине