ТЕЛЕКРИТИКА

В Україні стартує ромське інтернет-радіо

Восени в Україні з'явиться інтернет-радіостанція Chiriklo. Про це повідомляється на сайті «Центру інформації про права людини».

 

Мовитиме українською (75% контенту) та ромською (25%).

 

Офіційними голосами медіа будуть директор ромського радіо Patrin з Нідерландів Орхан Галюш та директор ромського радіо Chiriklo Федір Кондур. Ведучою новин та авторських інтерв'ю стане журналістка Ольга Веснянка. Також серед ведучих радіостанції - Ірина Ткаченко та кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України Наталя Зіневич. Пані Зіневич буде і програмним директором Chiriklo.

 

Створення радіо ініціативали ромський громадський діяч Орхан Галюш та президент Благодійного фонду «Міжнародний ромський жіночий фонд «Чіріклі» Юлія Кондур.

 

Програмний редактор радіо - історик Наталя Зіневич зазначила, що радіопроект покликаний долати негативні стереотипи, дискримінацію та сегрегацію. Вона розповіла також, що спеціалізовані ромські медіаресурси існують в країнах балкано-карпатського регіону, Швеції, Нідерландах, Іспанії та Росії.

 

Концепція радіостанції здебільшого спиратиметься на досвід радіо Patrin.

 

«Радіо Chiriklо має місію надати голос ромам, поширювати інформацію про безпеку, здоров'я і права людини, етнонаціональну політику та окремі державні програми, зокрема, Стратегію інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство до 2020 року (прийняту в 2013 р.), щоб представити різні заходи та ініціативи, використовуючи нові технології, щоб сприяти ромській спільноті в розширенні прав і можливостей, полегшенні спілкування і взаєморозуміння на рівні України та ЄС», - зазначає Наталя Зіневич.

 

За її словами, майбутню радіостанцію розраховано на широке коло слухачів, зокрема і на молодь. Буде створено мобільний додаток, контенту радіо поширюватиметься у соціальних мережах.

 

«Родзинкою контенту ромського радіо буде знайомство слухачів з історією ромської музики та сучасними її напрямами в Україні і світі, інтерв'ю зі співаками. Програми також знайомитимуть слухачів з історією та культурою ромів в Україні та світі, сучасним життям в різних регіонах України та за кордоном», - додала програмний редактор.

 

Окрім української та ромської мов, два підкасти перекладатимуться на російську та англійську.

 

В коментарі «Телекритиці» директор радіостанції Федір Кондур зазначив, що за рік планується запуск в FM.

 

Нагадаємо, в Івано-Франківську створюють інтернет-радіостанцію Urban Space Radio - скляну радіостудію у громадському ресторані Urban Space 100, відкритому за внески доброчинців. А у Львові нещодавно стартувало інтернет-радіо «Сковорода».

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Российская актриса призналась, что сексуальные домогательства – это прекрасно