ТЕЛЕКРИТИКА

НТКУ подала заяву про анулювання ліцензії на українську версію Euronews

Національна телекомпанія України (НТКУ) три дні тому подала до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення заяву про анулювання супутникової ліцензії на українську версію міжнародного телеканалу Euronews. Про це в коментарі «Телекритиці» повідомив генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.

 

Про наміри НТКУ та Кабінету Міністрів України розірвати угоду з Euronews було відомо з початку 2015 року. Пан Аласанія пояснював це відсутністю коштів на продовження угоди. Наразі, як уточнив гендиректор НТКУ, заборгованість НТКУ перед Euronews за попередні роки за ліцензійною угодою становить 10 млн 700 тис. євро.

 

Наприкінці грудня 2014 року Державний комітет телебачення і радіомовлення розробив проект урядового розпорядження «Про припинення функціонування україномовної версії міжнародного телеканалу Euronews». Однак розпорядження досі не ухвалено. Проект передбачає доручити Національній телекомпанії вжити заходів щодо:

- припинення дії ліцензійної угоди від 21 жовтня 2010 р. про створення україномовної версії міжнародного каналу Euronews, укладеної між НТКУ та акціонерним товариством з обмеженою відповідальністю (АТОВ) Еuronews;

- припинення виробництва україномовної версії міжнародного телеканалу Euronews;

- продажу 2590 іменних акцій «B» АТОВ Еuronews (1%), які належать НТКУ.

 

На початку січня стало відомо, що український олігарх, співвласник групи каналів «Інтер» Дмитро Фірташ вирішив взяти на себе фінансування української служби Euronews. 13 березня Inter Media Group оголосила про укладання на початку березня угоди про співпрацю з Euronews, яка буде спрямована на розвиток та зміцнення української версії Euronews. Угода передбачає, що українська команда Euronews працюватиме у Ліоні (Франція) та Києві над створенням контенту для української версії Euronews, яка транслюватиметься у безперервному мовленні по всьому світу, а також над розширеною українською версією, призначеною для української аудиторії.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»