ТЕЛЕКРИТИКА

Національна радіокомпанія України здобула 31 ФМ-частоту внаслідок конкурсу Нацради

Ці частоти для потреб НРКУ вивільнили обласні державні телерадіокомпанії


Національна радіокомпанія України здобула 31 частоту ФМ-діапазоні в результаті конкурсу, проведеного Національною радою з питань телебачення і радіомовлення. Відповідні рішення за результатами конкурсу Нацрада ухвалила на засіданні 24 грудня.

 

НРКУ для свого Першого каналу Українського радіо (УР-1) здобула ФМ-частоти в Житомирі, Запоріжжі, Полтаві, Рівному, Сумах, Херсоні, Хмельницькому, Черкасах, Кременчуці Полтавоської області, а також районних центрах і селищах Закарпатської, Львівської, Полтавської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької і Черкаської областей.

 

На 29 частотах НРКУ здобула право мовити 20 годин на добу, решта 4 години на добу залишилися для врізок обласних державних телерадіокомпаній, які звільнили частоти на користь НРКУ. На двох частотах НРКУ вже мала певні відрізки часу, а внаслідок конкурсу здобула решту ефірного часу.

 

На всіх частотах, окрім однієї, НРКУ була єдиним претендентом. Лише в Буках Черкаської області на конкурс подалася також комунальна телекомпанія «Умань», однак Нацрада надала перевагу НРКУ.

 

Також у результаті конкурсу право мовити 4 години на добу на частоті 105 МГц у Києві здобула Київська державна регіональна ТРК (радіо «Голос Києва»). Цей відрізок часу на користь КДР ТРК вивільнила НРКУ, яка мовить решту часу на цій частоті. КДР ТРК була єдиним претендентом.

 

Заступник гендиректора КДР ТРК з питань радіомовлення Григорій Южда повідомив, що за 19 років свого існування компанія тричі подавала заявки на ФМ-частоти, але жодного разу попередні склади Нацради не віддавали їй перемогу. КДР ТРК має ліцензії на радіомовлення в УКХ-діапазоні.

 

Ще одним переможцем конкурсу - на частоту 71,51 МГц у Запоріжжі (УКХ-діапазон) - стало ТОВ «ТРК "ІФ Медіа-груп"» (радіо «Марія») - єдиний претендент.

 

А от на частоту 89 МГц у селищі Турка Львівської області не було жодного претендента (НРКУ здобула іншу частоту в Турці), тому Нацрада вирішила оголосити повторний конкурс на цю частоту.

 

Як нагадав член Нацради Владислав Севрюков, цей конкурс на радіочастоти було оголошено 15 жовтня, прийом заяв тривав з 20 листопада до 19 грудня. «Ми не приховували, що цей конкурс був оголошений, щоб створити в Україні єдину мережу мовлення Національного радіо з врізками обласних державних ТРК. Саме на базі тих частот, від яких відмовилися ОДТРК, був оголошений цей конкурс», - зауважив пан Севрюков.

 

«По суті це створення передумови для роботи суспільного радіо. Бо головне - щоб його почули», - наголосив в. о. генерального директора НРКУ Анатолій Табаченко. За його словами, лишилося завдання уніфікувати сітки мовлення НРКУ та ОДТРК і по мережі УКХ-частот, а також у проводовій мережі.

 

Голова Нацради Юрій Артеменко повідомив, що Нацрада продовжує разом з Українським державним центром радіочастот шукати частоти, щоб наступного року розширити мережу мовлення Національного радіо.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»

Дуся

Украинский блогер публично высмеял митингующих