ТЕЛЕКРИТИКА

У 2015 році український рекламний ринок зменшиться на 5%, у 2014-му – на 20% – ZenithOptimedia

Рекламно-комунікаційний холдинг Publicis Groupe Ukraine та медійна агенція ZenithOptimedia Ukraine, що входить до його складу, прогнозують зниження темпів падіння українського рекламного ринку у 2015 році. За їхнім прогнозом, наступного року ринок зменшиться на 5%, тоді як цього року - на 20%.

 

За прогнозом рекламних експертів, інтернет залишиться єдиним медіа, яке зростатиме в Україні у 2015 році - на 10%, як і у 2014 році.

 

 

 

 

«Політико-економічна криза серйозно вплинула на національний рекламний ринок, - коментує директор ZenithOptimedia Ukraine Денис Сторожук. - За нашою оцінкою падіння по основних каналах медіа у 2014 році складає 22% у гривні. Тобто, падіння ринку реклами вдвічі перевищило показники падіння ВВП й наблизилося до темпів падіння кризового 2009-го року. Але, на відміну від 2009, нинішня криза має більш структурований і складний характер, оскільки виходить далеко за рамки суто економіки й супроводжується політичним та військовим протистоянням. Можна впевнено сказати, що спад 2014 року міг би бути й більшим, якби рекламодавці діяли на випередження подій».

 

За словами пана Сторожука, падіння було нерівномірним: максимальним у пресі й зовнішній рекламі (40-45%), телебачення впало нарівні з ринком загалом, а інтернет, навпаки, зріс на 10%. «Ця нерівномірність обумовлена специфікою медіаканалів і, до певної міри, має стимулювати нормалізацію цін поміж каналами», - вважає він.

 

«Наступного, 2015-го, року ми очікуємо значного сповільнення темпів падіння, - каже рекламіст. - Ринок загалом відкотиться на 4%, основний спад знову припаде на пресу й зовнішню рекламу. ТБ скоротиться на 5%, а інтернет продовжить зростання на рівні поточного року. Це наш перший прогноз, і ми виходимо з того, що політично-економічна ситуація в країні не погіршиться. Звісно, що впродовж року ми коригуватимемо цифри».

 

Нагадаємо, що сейлз-хаус телегрупи StarLightMedia StarLight Sales прогнозує зниження обсягів рекламного ринку у 2015 році на 2%, у 2014-му - на 21%.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»