ТЕЛЕКРИТИКА

Адаптована для незрячих версія «Поводиря» стартує в кінопрокаті 12 листопада

12 листопада в український прокат виходить драма українського режисера Олеся Саніна «Поводир». У кінотеатрах її можна буде подивитися з тифлоперекладом для незрячих, повідомляє піар-агенція Yula.

 

Для цих показів коштом спонсора - «Ощадбанку» - було адаптовано стрічку та забезпечено спеціальним обладнанням вибрані кінотеатри у великих містах України.

 

Тифлопереклад фільму є окремою звуковою доріжкою з коментарями візуальних елементів, описом жестів, костюмів, декорацій фільму, тобто передача за допомогою слів того, що показано на кіноекрані. Таким чином незрячі люди зможуть більшою мірою зануритися в художній світ фільму і більш повно відчути весь спектр емоцій, які намагалися передати фільмотворці.

 

Починаючи з 12 листопада фільм «Поводир» з тифлоперекладом демонструватиметься в Києві (кінотеатр «Оскар» у ТРЦ «Гуллівер»), Одесі (кінотеатр «СінемаСіті»), Запоріжжі (кінотеатр «Мультиплекс Аврора»), Дніпропетровську (кінотеатр «Мультиплекс Караван»), Харкові (кінотеатр «8 1/2») та Львові (кінотеатр «Кінопалац»).

 

Прес-показ стрічки відбудеться за день до старту прокату, 11 листопада, в кінотеатрі «Оскар» у ТРЦ «Гуллівер» у Києві.

 

Нагадаємо, у художньому фільмі «Поводир» ідеться про 1930-ті роки. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїздить до Харкова допомагати будувати соціалізм. Тут він закохується в актрису Ольгу Левицьку (Джамала), на яку давно має плани червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їхня подорож, сповнена небезпечних пригод, відбувається на тлі драматичних сторінок української історії та руйнування людських доль. Фільм знято за реальними фактами та свідченнями.

 

Світова прем'єра «Поводиря» відбулася 16 липня на Одеському міжнародному кінофестивалі. Директор мережі кінотеатрів «Кінопалац» та компанії B&H Богдан Батрух назвав «Поводиря» фільмом, з якого розпочнеться історія українського глядацького кіно. За його прогнозами, касові збори стрічки будуть понад 20 млн грн. Тим часом режисер Олесь Санін готує чотирисерійну телевізійну версію стрічки.

 

За рішенням Українського Оскарівського комітету «Поводир» висунуто на здобуття премії «Оскар» Американської кіноакадемії.

 

Детальніше про «Поводир» читайте в інтерв'ю Олеся Саніна «Телекритиці».

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Украинка вместе с канадской IT-компанией создают соцсеть Ukrainians

Дуся

Поцелуй от Моники Беллуччи: Каннский фестиваль начался с пикантной истории

Популярное на ТелекритикеБизнес

Украинка вместе с канадской IT-компанией создают соцсеть Ukrainians

Дуся

Поцелуй от Моники Беллуччи: Каннский фестиваль начался с пикантной истории

Дуся

Верка Сердючка пойдет под суд из-за видео на Евровидении-2017

Дуся

Экс-«пацанка» транссексуал Шер-Марина вышла замуж