ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада дозволятиме переможцям цифрового конкурсу змінювати програмні концепції – Шверк

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення визначилася зі своєю позицією щодо того, чи буде вона дозволяти переформатовуватися телеканалам, які з певними програмними концепціями перемогли в конкурсі на місця в цифрових мультиплексах.

 

Як повідомив на брифінгу 25 вересня заступник голови Нацради Григорій Шверк, регулятор дозволятиме мовникам змінювати програмні концепції: «Ми вважаємо, що якщо канали до цього часу не здійснювали мовлення згідно з умовами ліцензії, вони будуть покарані попередженням. Але після цього ми вважаємо, що будемо надавати згоду на зміну програмної концепцію цим каналам».

 

Нагадаємо, що нещодавно регуляторний орган відклав питання переоформлення ліцензії на місце в мультиплексі МХ-2 каналу «Кіноточка» холдингу «Медіа Група Україна» на канал «Індиго TV».

 

Судячи зі слів пана Шверка, після перевірок і можливих санкцій, «Кіноточка» й інші ліцензіати зможуть переформатуватися. «Ми будемо оцінювати кожну концепцію. Якщо хтось із ліцензіатів надасть заяву про зміну концепцій - найбільш вірогідно, що ми будемо її змінювати», - додав він.

 

Про це пан Шверк заявив у відповідь на запитання «Телекритики», як чинитиме Нацрада в ситуації з можливим переформатуванням каналу «Голдберрі» на канал «Еспресо TV» з огляду на попередню невизначеність із «Кіноточкою».

 

Втім, позиція регулятора не стосується телеканалу «112 Україна», уточнив пан Шверк. «Відмінність ситуації полягає в тому, що канал «112» сьогодні намагається на базі п'яти регіональних ліцензій зробити загальнонаціональний канал - це трохи інша справа. Що стосується регіонального мультиплексу і регіонального конкурсу - у нас іще немає рішення. Якби «112» приніс концепцію з окремим регіональним мовленням у різних регіонах, ми б одразу прийняли рішення про зміну концепції. А зараз концепція збігається з концепціями загальнонаціональних каналів «1+1» (в плані інформаційного мовлення), 5 канал, «24». Я б їм порадив або отримати загальнонаціональну частоту або розвивати регіональне мовлення», - сказав заступник голови Нацради.

 

Нагадаємо, що під час розгляду питання «Кіноточки» голова Нацради Юрій Артеменко заявляв: якщо компанія не хоче більше мовити в цифрі з певним логотипом і концепцією, вона має відмовлятися від ліцензії та виходити на новий конкурс.

 

На думку попереднього голови Нацради Володимира Манжосова, переможці цифрового конкурсу можуть змінювати свої концепції, головне - щоб новий «формат не погіршував загальну ситуацію з телевізійним мовленням». Так він у 2012 році коментував перші ребрендинги каналів у мультиплексах.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»