ТЕЛЕКРИТИКА

Після погроз сепаратистів газета «Донбасс» на Донеччині відновила випуск

Минулого тижня друком вийшла газета «Донбасс», яка призупинила випуск на початку червня у зв'язку із тиском з боку сепаратистів. Про це повідомляє прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ).

 

Як розповідає відповідальний секретар Донецької обласної організації НСЖУ Галина Бєлоглазова, редакція газети зараз працює в приміщенні друкарні, залишивши свій попередній офісі.

 

Нагадаємо, 2 червня у м.Донецьку озброєні сепаратисти захопили двох головних редакторів - Олександра Брижа з газети «Донбасс» та Леоніда Лапу з видання «Вечерний Донецк». Іще один співробітник газети «Донбасс», заступник головного редактора Андрій Кривцун також опинився у заручниках. За словами журналістів видання, він добровільно поїхав із бойовиками, аби провести переговори.

 

Після переговорів з представниками «ДНР» головредів було відпущено. Водночас представники самопроголошеної «Донецької народної республіки» зажадали від газет «Донбасс» і «Вечерний Донецк» зміни редакційної політики і погрожували, що можуть це зробити і без керівників цих ЗМІ.

 

Наступного дня співробітники газети «Донбасс» у м.Донецьку повідомили, що головний редактор видання прийняв рішення про призупинення випуску через відмову змінити редакційну політику на вимогу сепаратистів. Таке ж рішення було прийняте і у редакції газети «Вечерний Донецк».

 

Пізніше очільник так званої «Донецької народної республіки» («ДНР») Олександр Бородай визнав, що прихильники «ДНР» «перегнули», захопивши у полон донецьких редакторів газет «Донбасс» і «Вечерний Донецк» Олександра Брижа і Леоніда Лапу.  Олександр Бородай пообіцяв, що газети «Донбасс» і «Вечерний Донецк» відновлять випуск.

 

У зверненні до читачів, надрукованому на першій шпальті випуску «Донбасса» від 19 червня, пояснюється, що редакція опинилася в зоні війни, тож її діяльність, а також життя співробітників були в реальній небезпеці. До того ж, робота пошти була частково паралізована, тому в «гарячі точки» Донецької області газета не надходила.

 

«Донбасс» повідомляє, що виконає свої зобов'язання перед передплатниками і, як і раніше, буде слугувати читачам, намагатися допомогти вижити в цей непростий час. «Найближчим часом ми намагатимемося виходити по тому ж графіку: у вівторок, четвер і суботу, і передплатники будуть знову отримувати свою улюблену газету, а з «Донбасс. Неделей» - розгорнуту програму телебачення на тиждень», - ідеться в зверненні редакції.

 

Повідомляється також, що редакція компенсує передплатникам номери, які не вийшли. Як додаток читачі отримають супутні видання - «Хозяин», «Лечебная лавка» та подібні видання корисних порад.

 

За словами Галини Бєлоглазової, наразі немає відомостей щодо того, чи відновлюватиме вихід «Вечерний Донецк», адже під час затримання редакторів сепаратисти відібрали статутні документи газети. Зараз журналісти працюють над інтернет-версією видання.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц