ТЕЛЕКРИТИКА

Усі провайдери заявили, що готові виконати будь-яке рішення Нацради – керівник «Волі» Сергій Бойко

Президент компанії «Воля-кабель» Сергій Бойко заявив, що всі провайдери готові виконувати рішення Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про тимчасове припинення ретрансляції на території України чотирьох російських каналів - «Россия 24», «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета» та «НТВ-Мир», яке регулятор має намір ухвалити 13 березня. Про це пан Бойко повідомив на брифінгу в Нацраді 12 березня.

 

Пан Бойко зауважив, що провайдери готові виконувати рішення Нацради тільки в тому випадку, якщо воно буде законним.

 

«Всі провайдери заявили, що готові виконати будь-яке рішення Нацради, яке будуватиметься на основі діючого закону», - сказав Сергій Бойко.

 

Президент компанії «Воля-кабель» також додав, що в даній ситуації доцільно не вимикати канали з ефіру повністю, а припинити їх мовлення лише на певний час.

 

«Закон дійсно дозволяє єдиному конституційному регуляторному органу приймати рішення в тому числі і про призупинення трансляції чи ретрансляції тих чи інших програм, які можуть загрожувати безпеці нашої країни. При цьому закон зобов'язує регулятора звертатись до суду для визнання таких програм такими, які необхідно заборонити взагалі. Саме тому всі погодились, що таке рішення буде стосуватись призупинення мовлення на деякий час, протягом якого буде оскаржена в суді та діяльність, яка зараз здійснюється тими чи іншими компаніями», - пояснює керівник найбільшого провайдера України.

 

Також Сергій Бойко наголосив, що мало того, що провайдери вимкнуть російські канали - потрібно, щоб такі ж методи були застосовані й до тих, хто нелегально поширює контент на території України.

 

«У провайдерів величезне побажання не лише до Нацради, а й до представників Генпрокуратури, представників РНБО звернути особливу увагу на те, що якщо ми говоримо про рівні умови, то потрібно адекватно діяти представникам правоохоронних органів по відношенню до піратів і всіх тих, хто сьогодні нелегально на території України поширює контент. Адже будь-які дії без цього не матимуть такого ефекту для захисту наших національних інтересів, якщо паралельно хтось буде наживатись на біді всіх інших», - додав пан Бойко.

 

Нагадаємо, завтра, 13 березня, Нацрада планує провести засідання, щоб ухвалити рішення про тимчасове припинення ретрансляції на території України чотирьох російських каналів - «Россия 24», «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета» та «НТВ-Мир».

 

Як писала «Телекритика», 11 березня Національна рада висловила вимогу до провайдерів програмної послуги до 19.00 11 березня припинити ретрансляцію у своїх мережах передач російських телеканалів «Россия 24», ОРТ («Первый канал. Всемирная сеть»), «РТР Планета», «НТВ-Мир». Втім, офіційного рішення з цього приводу Нацрада поки що не приймала, оскільки не проводила засідання.

 

Увечері 11 березня найбільший кабельний провайдер країни «Воля» заявив, що вирішив призупинити ретрансляцію російських телеканалів ОРТ («Первый канал. Всемирная сеть»), «РТР Планета» і «НТВ-Мир». 12 березня «Воля» мала намір повідомити про це рішення своїх партнерів - представників цих російських каналів. А з моменту офіційної публікації такого рішення Національною радою почне повідомляти абонентів кожного міста.

 

Натомість у Севастополі 9 березня «Воля» вимкнула всі українські канали в аналогових пакетах кабельного телебачення, посилаючись на вимогу в. о. голови міської адміністрації, на підставі внутрішніх політик із забезпечення безпеки своїх співробітників.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана