ТЕЛЕКРИТИКА

Міністр культури підтримав квоти на україномовні пісні


В’ячеслав Кириленко запропонував Нацраді активніше впливати на радіостанції, що не дотримуються квот.


«Запровадження квоти в радіоефірі є дієвим механізмом, який використовується в багатьох країнах світу з метою підтримки національного культурного продукту. Відмовлятися від квот в сучасних умовах означає сприяти гуманітарному реваншу «русского мира», - зазначив міністр.

За його словами, неправильно відкладати ухвалення цього законопроекту через те, що його норми можуть  бути враховані в іншому законопроекті.

Також він звернув увагу на ігнорування багатьма радіостанціями навіть норм чинного законодавства: «Моніторинг громадських організацій засвідчує, що кількість україномовних пісень в радіоефірі складає приблизно 5%».

За словами міністра, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення мала би вживати  більш активних заходів впливу на порушників.

Нагадаємо, йдеться про законопроект № 3822 «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)».

Його автори пропонують вираховувати квоту 50% музичних творів українських авторів і виконавців не від щотижневого, як зараз, а від щодобового обсягу мовлення. Також хочуть додатково запровадити квоту пісень державною мовою в розмірі 75% від загального обсягу пісень українських авторів і виконавців. Радіостанції повинні будуть дотримуватись такої квоти рівномірно протягом усього ефіру.

Українські радіохолдинги виступили проти цієї ініціативи, оскільки вона нібито може нашкодити вузькоформатним радіостанціям, яким не вистачає українського контенту.

 

Фото: Культпростір

 

 

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»