ТЕЛЕКРИТИКА

Волонтер заявляє, що перемовини щодо звільнення Марії Варфоломеєвої з полону «ЛНР» зайшли у глухий кут

Волонтер Харківської правозахисної групи Юрій Гуков, який бере участь у переговорах щодо звільнення луганського журналістки Марії Варфоломеєвої (на фото) з полону бойовиків «ЛНР», консультації з цього приводу з СБУ зайшли у глухий кут. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

 

«Останнє побажання з «того» боку: вони просять за Марію Варфоломєєву дідуся на прізвисько Пасічник, який приніс банку меду з вибухівкою на блок-пост у Станиці Луганській. Готові обміняти. Але консультації з СБУ зайшли у глухий кут, бо ті кажуть: ми не будемо віддавати Пасічника за Машу Варфоломєєву», - сказав Юрій Гуков.

 

За його словами, журналістці дозволити з'явитись на публіці у травні цього року, у зустрічі із полоненою українським переговорникам відмовляли.

 

«Радіо Свобода» направило запит СБУ щодо цієї справи, однак поки що відповіді не отримало.

 

Нагадаємо, на початку вересня юрист Харківської правозахисної групи Наталія Охотникова стверджує, що переговори про звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої, яка майже дев'ять місяців перебуває в полоні «ЛНР», були зірвані через загибель переговірника з боку бойовиків. За її словами, цивільних громадян складніше обмінювати, оскільки знайти їм альтернативу для обміну важко. Нині основне завдання - не допустити, щоб Марію Варфоломеєву виключили зі списків обміну. 

 

9 січня 2015 року Марію Варфоломеєву затримали озброєні бойовики під час того, як вона фотографувала житлові будинки на вулиці Луганська. Зі слів журналістки, вона робила фотозйомку для одного з харківських видань. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років «ув'язнення».

 

До окупації Луганська Марія Варфоломеєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яке припинило існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням, у тому числі у прямому ефірі «Громадського ТБ» 23 травня. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа», та була фіксеркою для центральних телеканалів.

 

На початку червня українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України Петра Порошенка, тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Марії Варфоломеєвої з полону так званої «ЛНР». Відповідну заяву поширили 2 червня рух «Стоп цензурі!», ГО «Інститут масової інформації», ГО «Телекритика», ГО «Інститут розвитку регіональної преси».

 

18 липня в ефірі «Громадського мовлення Донбасу» волонтер групи «Патріот» Гайде Різаєва, яка тривалий час перебувала у полоні , заявила, що сепаратисти готові обміняти луганську журналістку Марію Варфоломеєву, яка більше півроку перебує у полоні в «ЛНР», у форматі «один на один», а не на 4 або 5 чоловік, як говорилося раніше.

 

У відповідь відповіді речниця прес-центру СБУ Олена Гітлянська заявила, що створений при Службі безпеки України Міжвідомчий центр допомоги громадянам у питаннях звільнення полонених, заручників та віднайдення зниклих безвісти разом з громадськими та волонтерськими організаціями вживають всіх можливих заходів для звільнення заручників, в тому числі журналістки Марії Варфоломеєвої. 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Бизнес

Рада ввела языковые квоты на ТВ

Популярное на ТелекритикеДуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Верка Сердючка пойдет под суд из-за видео на Евровидении-2017

Дуся

Руслана в ударе, Вакарчук в вышиванке, Катя Chilly в трансе: как презентовали книгу ТСН

Дуся

Евровидение-2018: Португалия определилась с местом проведения конкурса