ТЕЛЕКРИТИКА

У Росії журналістам-початківцям порадили не критикувати владу і відмовитись від журналістських стандартів

Молодих російських регіональних журналістів, які зібралися на ЗМІ-зміні табору «Територія смислів на Клязьмі», лектори закликали слухатись керівників, не критикувати владу і відмовитись від міжнародних стандартів журналістики. Про це повідомляє видання «Коммерсант».

 

Заступник міністра зв'язку і масових комунікацій Олексій Волін, виступаючи перед журналістами -початківцями,  звернув увагу на редакційну виробничу дисципліну. «І навіть ті, хто їде в Донбас, вони теж їдуть, виконуючи свою роботу, і отримують за це зарплату, бо теж "працюють на дядю":  у кожного ЗМІ є головний редактор і власник, і саме вони визначають редакційну політику, тому що це їхній бізнес. А якщо ви не будете дотримуватися дисципліни, то вам ніде буде розміщувати вашу інформацію», - сказав він.

 

Про те, як треба діяти в сучасних суспільно-політичних умовах, розповів телеведучий каналу «Россия 1» Ернест Мацкявічюс. За його словами, раніше він дотримувався міжнародних стандартів журналістики, але з початком нової холодної війни для нього їх більше немає. «Давайте згадаємо, яка журналістика була в 1942 році, вона давала обидві точки зору, надавала слово і тій, і іншій стороні?», - навів він аналогію.

 

Пан Мацкявічюс запропонував вважати сучасну журналістику мобілізаційною, яка «дозволяє захищатися в умовах інформаційної війни», а необхідність оборонятися повинна стати головним «професійним рефлексом». «Давайте спочатку відіб'ємося, а владі на її косяки будемо вказувати потім», - заявив він.

 

Варто нагадати, що Ернест Мацкявічус у 2008-2011 роках був одним з постійних ведучих щорічної програми «Розмова з Володимиром Путіним: продовження».

 

Як повідомляють ЗМІ, у травні 2014 року в програмі «Вести» телеканалу «Россия-1», у сюжеті про бої під Слов'янськом для демонстрації «жорстокості» українських військових були використані кадри з убитим чоловіком з випуску «Вестей» від 18 листопада 2012 року. Відеосюжет, звідки були взяті кадри, був присвячений новині про ведення російськими силами контртерористичної операції в Баксанському районі Кабардино-Балкарії (РФ).

 

Ведучий «Вестей» Ернест Мацкявічюс пояснив помилку редакторів «помилками інтернету». Відеоролик був видалений. У своєму блозі 5 червня 2014 року відомий журналіст і політичний оглядач Сергій Пархоменко звинуватив пана Мацкявічюса в пропагандистському забезпеченні і розпалюванні війни на сході України.

 

«Телекритика»

 

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»