ТЕЛЕКРИТИКА

Луганська журналістка Марія Варфоломєєва чотири з половиною місяці перебуває в полоні бойовиків «ЛНР»

У Луганську п'ятий місяць поспіль у полоні бойовиків продовжує перебувати 29-річна журналістка і громадянська активістка Марія Варфоломєєва. Про це «Телекритиці» повідомили її колеги - луганський журналіст і громадський активіст Костянтин Реуцький і ведучий програми «Донбас реалії» на «Радіо Свобода» Олексій Мацука.

 

Як уже писала ТК, Марія Варфоломєєва була викрадена в Луганську 9 січня озброєними людьми, які називали себе «ополчення ЛНР». Приводом для «затримання» стала фотозйомка Луганська, яку, зі слів журналістки, вона робила для одного з харківських видань.

 

У січні-лютому про її долю нічого не було відомо. Згодом стало відомо, що бойовики висунули їй звинувачення в «коригуванні артилерійського вогню», за що їй загрожує 15 років ув'язнення. За даними Олексія Мацуки, журналістці вже нібито оголосили «вирок» - 15 років позбавлення волі за рішенням так званого «КДБ ЛНР». За даними Костянтина Реуцького, поки що є лише результати так званого «слідства», а «вирок» пані Варфоломєєвій збираються оголосити, коли на окупованій терористами території запрацює контрольована терористами судова система.

 

До окупації Луганська Марія Варфоломєєва працювала в місцевому виданні «Свободный репортер», яка припинила існування після початку бойових дій. Редактор «Свободного репортера» Анна Руденко неодноразово підтверджувала факт співпраці пані Варфоломєєвої з виданням, у тому числі в прямому ефірі «Громадського ТБ» 23 травня. Також журналістка співпрацювала з інтернет-виданням «Восток-медиа».

 

Зі слів пана Реуцького, Марія Варфоломєєва брала активну участь в акціях луганського Євромайдану, в проукраїнських акціях. В окупованому Луганську вона змушена була залишитися, щоб доглядати свою 73-річну бабусю, яка не могла самостійно пересуватися (на жаль, старенька померла через кілька днів після того, як дізналася про затримання онуки).

 

Під час окупації пані Варфоломєєва працювала фрілансером і фіксером для кількох центральних медіа, наприклад, допомагала в підготовці сюжетів ТСН. «Однак журналіст, із яким вона контактувала, відмовився підтверджувати співпрацю, пояснюючи це тим, що не хоче піддавати її небезпеці», - каже пан Реуцький.

 

За даними пана Реуцького, отриманими від осіб, які ведуть переговори щодо звільнення пані Варфоломєєвої, спершу журналістку утримувала в казармі одного з батальйонів «ЛНР», потім - у підвалі «МВС», нині вона нібито перебуває в луганському СІЗО.

 

«Марія продовжує перебувати в полоні. Очевидно, що ті, хто її утримують, намагаються підвищувати її обмінну вартість, знімаючи за її участі різні ролики. Наприклад, нещодавно вийшов ролик LifeNews про Марію», - відзначає Костянтин Реуцький.

 

За його даними, донедавна в обмін на Марію Варфоломєєву бойовики вимагали видати кримінального злочинця, засудженого за здійснені кілька років тому злочини, не пов'язані з конфліктом на сході України. Коли нарешті українська сторона погодилася на такий обмін, бойовики змінили свої вимоги.

 

На запитання, хто саме веде переговори щодо звільнення журналістки, пан Реуцький відповів: «Група "Патріот" стверджує, що веде переговори. Також це стверджує СБУ, але перевірити це неможливо. Волонтери нам натякають, що СБУ зараз не до звільнення чи обміну цивільних - у них є інші пріоритети». Нагадаємо, що ще в березні парламентар Центру сприяння звільненню заручників при СБУ Юрій Тандіт сказав «Громадському ТБ», що СБУ займається звільненням Марії Варфоломєєвої. Однак досі результату немає.

 

19 травня російський пропагандистський телеканалу LifeNews поширив сюжет про Марію Варфоломєєву, у якому представники LifeNews проводять допит заручниці, після чого вона плаче, просить український уряд допомогти в її звільненні та відкидає всі звинувачення бойовиків.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер