ТЕЛЕКРИТИКА

Freedom House включив Крим у десятку найгірших територій світу за рівнем свободи преси

Окупований Росією український півострів Крим увійшов до десятки найгірших за рівнем свободи преси за даними міжнародної правозахисної організації Freedom House. Про це повідомляє видання «Крым.Реалии».

 

Півострів фігурує в цьому списку поруч із Білоруссю, Іраном, Туркменістаном та Узбекистаном.

 

«До 10-ки країн і територій з найгіршим рейтингом в світі увійшли Білорусь, Крим, Куба, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Іран, Північна Корея, Сирія, Туркменістан і Узбекистан. Окупований Росією Крим вперше оцінювався в цьому дослідженні окремо», - йдеться в повідомленні організації.

 

У доповіді, опублікованій 29 квітня, Freedom House вказує на значне скорочення у 2014 році свободи преси у 18 країнах і територіях. Правозахисники назвали поточний рівень свободи преси у світі найнижчим за останні 10 років. Вони пов'язують це із насильством щодо журналістів і ухваленими в багатьох країнах законами, що обмежують діяльність засобів інформації.

 

«Зокрема, російські засоби інформації все частіше підпорядковуються державі. Дослідники вказують на «кумівство приватних медіа з політичним керівництвом» або на бізнес-інтереси, які спонукають обмежувати критику уряду. Freedom House також критикує Росію за «активне і агресивне використання часто помилкової або відкрито загрозливої пропаганди для витіснення справжньої журналістики»», - йдеться в матеріалі «Крым.Реалии».

 

Нагадаємо, у березні міжнародна правозахисна організація Freedom House оприлюднила звіт про порушення прав людини на Кримському півострові, що був «насильно й незаконно анексований» Росією в березні 2014 року, у якому заявляється про тиск на журналістів місцевих та закордонних ЗМІ.

 

Як йдеться у звіті, мешканці Криму після окупації українського півострова зазнають дедалі більших і важчих порушень їхніх прав - громадянських, політичних і прав людини. Особливо постраждали кримські татари - вони, за даними Freedom House, потерпають від порушень майнових прав і залякування незалежних голосів шляхом вибіркового застосування законодавства і вживання фізичного насильства.  За даними звіту, Кремль намагається придушити повідомлення про такі порушення і створює у Криму «інформаційне гетто».

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»