ТЕЛЕКРИТИКА

Антон Геращенко заявив, що підтримує редакційну політику телеканалу «112 Україна»

Архив

Радник глави МВС, народний депутат Антон Геращенко заявив, що журналісти телеканалу «112 Україна» доносять глядацькій аудиторії різні точки зору, і якби канал був претензійний, він не давав би йому інтерв'ю. Про це він сказав у коментарі «112 Україна».

 

«Ваш телеканал дає можливість висловитися всім сторонам політичного процесу в Україні. Це правильно, це створює підстави для демократії. Якщо б я вважав, що ваш канал однобокий або претензійний, я би сюди не приїздив. Ви надаєте слово всім партіям, у тому числі "Опозиційному блоку". Це правильно. Суспільство повинне мати різні точки зору, а не одну, тому що коли точка зору тільки одна, то настає рівність, як на цвинтарі», - сказав пан Геращенко.

 

Нагадаємо, генеральний секретар Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) Рікардо Гутьєррес (Ricardo Gutierrez) у листі до гендиректора телеканалу Андрія Подщіпкова, за даними телеканалу, заявив, що в Європейській та Міжнародній федерації журналістів вважають стан медіа в Україні «хвилюючим» та не приймуть закриття цього телеканалу. Також, зазначають на «112 Україна», пан Гутьєррес повідомив, що розповість про ситуацію із телеканалом під час зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжнієксом.

 

18 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією за трансляцію політичного ток-шоу «Шустер live» 13 лютого. 

 

Як заявив голова Нацради Юрій Артеменко, у контенті «Шустер live» моніторинг Нацради зафіксував порушення статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення» та статті 28 закону «Про інформацію», оскільки у висловлюваннях одного з учасників програми, російського журналіста Максима Шевченка вбачає ознаки злочину статті 161 Кримінального кодексу - умисні дії, спрямовані на розпалювання расової, національної чи релігійної ворожнечі. 

 

На телеканалі «112 Україна» розцінили дії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення як тиск на свободу слова в Україні. Телеканал закликав телеглядачів, політиків, представників медіаспільноти, експертів не допустити зародження цензури в українському медіапросторі. 

 

Канал «112 Україна» вирішив залишити в своєму ефірі «Шустер live». Другий випуск вийшов в ефір 20 лютого.

 

Докладно про ситуацію із «Шустер live» читайте у статті Мар'яни Закусило «Невдоволення Шустером чи дещо більше?».

 

«Телекритика»