ТЕЛЕКРИТИКА

Луганський журналіст Сергій Сакадинський вийшов на волю після п’яти місяців полону й утримання під вартою

Сьогодні, 5 січня, головний редактор луганського інтернет-видання «Політика 2.0» Сергій Сакадинський був звільнений з-під варти представників «ЛНР» і нарешті повернувся додому після п'ятимісячного утримання спершу в полоні бойовиків, а згодом - під наглядом так званого «міністерства внутрішніх справ ЛНР». Про це «Телекритиці» повідомила його дружина Марія Гавак.

 

Журналіст, як писала «Телекритика», останнім часом уже не вважався полоненим - його утримували під наглядом як потерпілого в «кримінальній справі» за фактом його незаконного утримання одним з батальйонів «ЛНР». Сергія Сакадинського не відпускали, оскільки йому нібито загрожувала небезпека. Разом із ним в аналогічних обставинах опинилася низка інших людей.

 

«Спочатку їх було 12, а потім четверо. Це не журналісти, абсолютно різні люди, які потрапили туди за різних обставин, з різних причин. Але так сталося в певний момент, що вони опинилися разом із Сергієм, їх об'єднали і тримали під охороною», - розповіла пані Гавак.

 

Хто саме й чому прийняв рішення відпустити її чоловіка, пані Гавак не знає. «Зараз важко сказати і сформулювати, хто його утримував. Останнім часом цією справою займалася прокуратура (ЛНР), але чи з її розпорядження вони були відпущені, я не знаю. Ще зранку сьогодні я була в прокуратурі, і мені сказали, що поки триває слідство, вони будуть перебувати під охороною. Але щойно я вийшла з прокуратури, мені зателефонував сам Сергій і сказав, що він уже вдома. Тому мені важко сказати, хто його відпустив», - розповіла дружина журналіста.

 

Місце, в якому утримували Сергія Сакадинського останнім часом, його дружина не називає, але уточнює, що це був не підвал чи камера: «Це був не підвал, не тюрма, не тимчасовий ізолятор. Це було якесь приміщення. Він каже, що там були нормальні умови, їх нормально годували».

 

Які плани в представників «ЛНР» щодо Сергія Сакадинського - його родині наразі невідомо. «Ми остаточно ще самі не розуміємо, як далі діяти. Ніяких підписок про невиїзд у нього не брали», - каже Марія Гавак. Чи будуть вони з чоловіком залишатися в Луганську, пані Гавак також поки не знає.

 

Нагадаємо, Сергія Сакадинського та його дружину Марію Гавак захопили в полон 2 серпня бойовики «ЛНР» на їхній дачі в районі селища Гостра Могила Луганської області. У них конфіскували машину, а знайдені там речі й документи стали «доказами» проти журналіста та його дружини в нібито їхній причетності до луганського Євромайдану. Зрештою, Марію Гавак звільнили 1 жовтня, а Сергія Сакадинського залишили в полоні.

 

Зі слів пані Гавак, перші три з половиною місяці Сергія Сакадинського утримувала група швидкого реагування (ГБР) «Бетмен» (батальйон добровольців «ЛНР»), а в листопаді його перевели до «військової комендатури ЛНР», де обіцяли розібратися, чому батальйон утримував журналіста так довго. Як розповіла пані Гавак, 13 листопада його звільнили з полону ГБР «Бетмен» і передали під нагляд «МВС ЛНР» як потерпілого в «кримінальній справі» за фактом його незаконного утримання батальйоном. Сергія Сакадинського утримували «під наглядом» і не відпускали, оскільки його життю нібито загрожувала небезпека.

 

Сергій Сакадинський працював головним редактором луганського інтернет-видання «Політика 2.0», був фрілансером деяких центральних ЗМІ, у тому числі регіональним моніторщиком «Телекритики» із захисту прав журналістів.

 

Конфлікт пана Сакадинського з «ЛНР» почався ще 6 липня, коли бойовики затримали журналіста та його колегу на вулиці нібито при спробі зняти військовий об'єкт. Згодом бойовики прийшли до журналіста додому та конфіскували всю електроніку.

 

28 липня із Сергієм Сакадинським зник зв'язок - як з'ясувалося згодом, через пошкодження веж мобільних операторів. А захопили журналіста в полон на п'ять днів пізніше, 2 серпня.

 

20 вересня правозахисний центр «Поступ», інформаційне агентство Informator.lg.ua, Кримський правозахисний центр «Действие», ініціатива «Восток-СОС» звернулися до представників ОБСЄ та ООН з проханням актуалізувати в ході багатосторонніх переговорів питання неприпустимості тиску на журналістів на території так званої «ЛНР». Вони також вимагали негайного і безумовного звільнення Сергія Сакадинського.

 

23 вересня Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) оприлюднили заяву, у якій закликали українську владу та правоохоронні органи докласти максимум зусиль для звільнення полонених українських журналістів.

 

11 грудня на зустрічі під егідою ОБСЄ медійники України і Росії закликали звільнити українських журналістів Сергія Сакадинського і Романа Черемського (був звільнений з полону 27 грудня).

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»