ТЕЛЕКРИТИКА

Комітет свободи слова занепокоєний закритістю судового процесу щодо перешкоджання знімальній групі СТБ

Члени Комітету з питань свободи слова та інформації обурені закритістю судового процесу щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів телеканалу СТБ у місті Ірпінь. Таку заяву вони зробили під час розгляду цього питання на черговому засіданні Комітету 24 грудня.

 

Доповідач із цього питання, перший заступник голови Комітету Ольга Червакова, нагадала дворічну історію питання. Як писала «Телекритика», 27 червня 2013 року журналіст Ірина Драбок та оператор Антон Шоломицький з редакційним завданням поїхали на сесію Ірпінської ради, аби зробити сюжет про знищення зелених зон у місті. На вулиці Карла Маркса в місті Ірпінь на знімальну групу програми «Вікна-Новини» напав забудовник Олександр Табалюк, який намагався вирвати камеру з рук оператора, вирвав об'єктив і заховав його в себе в машині.

 

Є відео нападу, на якому видно, що на Ірині Драбок висить посвідчення журналіста каналу СТБ. Водночас пан Табалюк, за словами журналістки, в суді стверджував, що не бачив посвідчення і не знав, що вони журналісти.

 

1 липня 2013 року розслідування нападу на знімальну групу СТБ в Ірпені перекваліфікували із ст.296 КК України (хуліганство) на ч.1 ст.171 КК України, тобто умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

 

У червні 2014 року суд першої інстанції не побачив у діях місцевого забудовника складу злочину. Суддя Ірпінського міського суду Володимир Шумка визнав Олександра Табалюка невинним.

 

Потерпілі оскаржили це рішення. 8 грудня відбулося попереднє засідання Апеляційного суду Київської області, на якому телеканалам заборонити проводити зйомку. «Всім каналам було традиційно відмовлено у праві на зйомку, хоча тут не слухається справа про всиновлення і т п. Тут під забороною знімати слухається справа про свободу слова», - повідомила редактор «Вікон-новин» Ірина Федорів.

 

29 грудня відбудеться чергове судове засідання Апеляційного суду. Журналіст СТБ Ірина Драбок попросила народних депутатів посприяти у відкритості цього судового процесу. Ольга Червакова закликала народних депутатів прийти на судове засідання й особисто допомогти журналістам.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»