ТЕЛЕКРИТИКА

На зустрічі під егідою ОБСЄ медійники України і Росії закликали звільнити українських журналістів Сергія Сакадинського і Романа Черемського

Учасники зустрічі представників медіаорганізацій Росії та України, що відбулася сьогодні. 11 грудня, за посередництва представника ОБСЄ з питань свободі медіа Дуні Міятович у Відні, виступили зі спільною заявою, у якій вимагають звільнення українських журналістів Сергія Сакадинського і Романа Черемського, які кілька місяців перебувають у полоні у терористів на Донбасі. Про це «Телекритиці» повідомив перший секретар Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

 

У заяві йдеться, що журналісти України і Росії  рішуче засуджують всі факти насильства та порушень прав журналістів на території Донецької та Луганської областей. Водночас медійники констатують, що кількість полонених журналістів останнім часом зменшилась з восьми у вересні до двох і позитивно оцінюють цей факт.

 

Журналісти заявили, що «засуджують факт утримання в полоні більше ніж 120 днів українських журналістів Романа Черемського та Сергія Сакадинського на території Луганської області, неконтрольованої офіційною українською владою».

 

Представники Національної спілки журналістів України, незалежної профспілки журналістів України та Спілки журналістів Росії знову закликають владу і озброєні формування відмовитися від практики затримання журналістів та вжити необхідних заходів для звільнення утримуваних в полоні.

 

Нагадаємо, головний редактор луганського інтернет-видання «Політика 2.0» Сергій Сакадинський більше 130 днів перебуває в полоні «ЛНР», а харківський фрілансер, журналіст часопису «Український простір» з Харкова Роман Черемський - більше 120 днів у полоні «ЛНР».

 

Рідні та друзі Сергія Сакадинського стверджують, що зверталися в усі можливі структури на території Луганської області («ЛНР»), але досі не домоглися звільнення журналіста й не отримали жодної інформації стосовно того, скільки ще його триматимуть у полоні.

 

Костянтин Черемський, брат Романа Черемського, звинуватив Службу безпеки України в бездіяльності щодо звільнення його брата. «Вчора мені телефонували з СБУ, уточнювали дані. Виявилося, що в них навіть прізвище Романа неправильно записане і в них старі дані, що він перебуває в Ровеньках. Фактично СБУ нічого не робить для звільнення Романа», - заявив пан Черемський.

 

Зі слів пана Черемського, керівник Центру обміну полоненими Володимир Рубан йому одразу сказав, що не займається звільненням цивільних - лише військових. 

 

«Місія ОБСЄ взагалі думає, що Романа вже звільнили - їм хтось повідомив, що його начебто звільнили», - зауважив брат Романа Черемського.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»