ТЕЛЕКРИТИКА

Нардепи «завалили» на цьому тижні закон про реформування ЗМІ та низку інших медійних проектів

Закон про реформування друкованих ЗМІ став жертвою парламентського неробства – Ольга Червакова


Депутати Верховної Ради не спромоглися ухвалити законопроект №1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», який вже вкотре стояв в порядку денному чергової сесії 8 жовтня.

 

«Закон про реформування друкованих ЗМІ став жертвою парламентського неробства», - написала народний депутат Ольга Червакова у Facebook. До розгляду цього проекту знову не дійшла черга.

 

Цей законопроект, а також низку інших медійних проектів, зокрема проект постанови № 2497-а про мораторій на перевірку ЗМІ під час виборів, парламентарі не розглянули через відсутність кворуму.

 

Загалом парламент цього тижня не розглянув проекти законів, що були в порядку денному сесії: № 2334а про систему іномовлення України; № 2766 про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо визначення передач європейського виробництва); № 2003а про внесення змін до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо зменшення терміну оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування; № 2169а про внесення змін до деяких законів України щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для реалізації державної інформаційної політики; № 2744 про особливості здійснення процедур державної закупівлі телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів для розповсюдження радіо- та телепрограм (за винятком послуг мобільного зв'язку та послуг Інтернет-провайдерів); проект постанови № 2497-а «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період з виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році» та №1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».

 

Нагадаємо, 8 жовтня громадські активісти провели акцію під стінами Верховної Ради на знак підтримки законопроекту про реформування друкованих державних і комунальних ЗМІ.

 

Раніше голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар звернулася до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з листом, в якому від імені Комітету просила включити до порядку денного пленарних засідань на сесійний тиждень 6-9 жовтня законопроект про реформування друкованих ЗМІ та інші медійні законопроекти.

 

Нагадаємо, законопроект № 1123 отримав схвальний відгук від міжнародних експертів та був рекомендований Комітетом свободи слова та інформаційної політики до ухвалення в цілому. В червні підтримати цей проект закликала народних депутатів Українська асоціація видавців періодичної преси.

 

Громадські організації та група «РПР-Медіа» і Національна спілка журналістів України закликали народних депутатів ухвалити закон про роздержавлення ще 17 вересня. Однак того дня  Верховна Рада розглянути його не встигла. Також Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) закликала редакції друкованих ЗМІ в Україні долучитися до підтримки законопроекту і надіслати офіційне звернення редакції до керівників парламентських фракцій.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»