ТЕЛЕКРИТИКА

8 жовтня Рада може розглянути законопроект про роздержавлення преси – УАВПП просить ЗМІ підтримати

В четвер, 8 жовтня, до порядку денного Верховної Ради включено законопроект про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ № 1123. Документ зареєстровано 1 грудня 2014 року народними депутатами Миколою Томенком та Олександром Абдулліним. Українська асоціація видавців періодичної преси (УАВПП) закликала редакції друкованих ЗМІ в Україні долучитися до підтримки законопроекту і надіслати офіційне звернення редакції до керівників парламентських фракцій. Про це йдеться у зверненні УАВПП,яке отримала «Телекритика».

 

Законопроект передбачає, що реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності законом та другий - протягом наступних двох років.

 

На першому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо. На другому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які не реформовані на першому етапі.

 

УАВПП заявляє, що із включенням законопроекту про реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ № 1123 до порядку денного паралменту «настав той момент, коли, спільні зусилля можуть дати найбільший результат». 

 

Як йдеться у зверненні, кожна редакція може і повинна долучитися до цього наступним шляхом:

-задекларувати свою підтримку законопроекту та повідомити про це депутатів: для цього треба надіслати офіційне звернення редакції до керівників парламентських фракцій ВРУ (зразок додається);

- підтримати (поширити) вимогу медіа галузі прийняти законопроект № 1123 через сторінки власного видання/соціальні мережі, блоги тощо.

 

«Дуже важливо аби кожна газета зробила таку заяву. Адже досі існує невеликий відсоток ЗМІ, що отримують значні суми фінансування від своїх засновників, і зацікавлені якомога довше зберігати статус-кво у питанні роздержавлення. Зазвичай саме ці виданя гучно висловлюються проти відокремлення ЗМІ від влади», - заявляє УАВПП.

 

Раніше голова Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар звернулася до голови Верховної Ради Володимира Гройсмана з листом, в якому від імені Комітету просила включити до порядку денного пленарних засідань на сесійний тиждень 6-9 жовтня законопроект про реформування друкованих ЗМІ та інші медійні законопроекти.

 

Нагадаємо, законопроект № 1123 отримав схвальний відгук від міжнародних експертів та був рекомендований Комітетом свободи слова та інформаційної політики до ухвалення в цілому. В червні підтримати цей проект закликала народних депутатів Українська асоціація видавців періодичної преси.

 

Громадські організації та група «РПР-Медіа» і Національна спілка журналістів України закликали народних депутатів ухвалити закон про роздержавлення ще 17 вересня. Однак того дня  Верховна Рада розглянути його не встигла.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Общество

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеОбщество

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана