ТЕЛЕКРИТИКА

Комітет свободи слова підтримав проект, який спрощує аудіозапис і відеозйомку судових засідань представниками ЗМІ

Комітет свободи слова та інформаційної політики рекомендує Комітету з питань правової політики та правосуддя підтримати за основу проект закону № 1620 «Про внесення змін до деяких законів України (щодо спрощення проведення аудіо і відео фіксації судового засідання представниками ЗМІ)», внесений народними депутатами Геннадієм Кривошеєю, Леонідом Ємцем, Віталієм Сташуком. Таке рішення члени Комітету ухвалили на черговому засіданні 16 вересня.

 

Законопроектом передбачено доповнити чинне законодавство України правовим приписом про проведення фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису представника ЗМІ за згоди однією з осіб судового процесу.

 

Зокрема пропонуються доповнення ст.4 «Гласність розгляду справ» Господарського процесуального кодексу України: «Учасники господарського процесу, представники засобів масової інформації та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби. Проведення в залі судового засідання фото- і кінозйомки, відео-, звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, а також транслювання судового засідання по радіо і телебаченню допускаються на підставі ухвали суду за наявності згоди на це однієї з осіб, які беруть участь у справі».

 

Крім того, пропонується доповнити відповідними нормами також і Цивільний процесуальний кодекс України, Кодекс адміністративного судочинства України.

 

Нагадаємо, 28 березня набув чинності закон «Про забезпечення права на справедливий суд», яким, зокрема, засобам масової інформації дозволяється застосовувати портативні відеотехнічні засоби фіксації судових засідань без дозволу суду.

 

Відповідна норма прописана в пункті 3 статті 11 закону «Гласність і відкритість судового процесу»: «Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом». Водночас, зазначено у статті, трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер