ТЕЛЕКРИТИКА

НСЖУ закликає народних депутатів проголосувати проект закону про реформування державних і комунальних ЗМІ

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) виступила із заявою, у якій закликає депутатів Верховної Ради України підтримати у першому читанні проект Закону № 1123 «Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації», яких парламент повинен розглянути сьогодні, 17 вересня. 

 

НСЖУ підкреслює, що Спілка була ініціатором законопроекту про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації і залишається прибічником цієї ідеї.

 

«Вперше за роки незалежності України народні депутати почули наші вимоги та включили до Коаліційної угоди завдання щодо здійснення реформування державної і комунальної преси у 2015 році», - зазначає НСЖУ.

 

Спілка у своїй заяві висловлює підтримку щодо прийняття за основу проекту Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (реєстрац. № 1123), який отримав схвальну оцінку експертів Ради Європи, але вважає, що задля уникнення політичних спекуляцій на цю тему існує необхідність врахування пропозицій, висловленних європейськими експертами.

 

НСЖУ звертається до всіх народних депутатів України із закликом підтримати проект Закону № 1123 «Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації» у першому читанні.

 

«Для журналістської спільноти голосування за цей законопроект є лакмусовим папірцем відданності особисто кожного народного депутата свободі слова та свободі української преси!», - підкреслює НСЖУ.

 

Нагадаємо, 17 червня Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політикипідтримав законопроект № 1123 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», зареєстрований 1 грудня 2014 року народними депутатами Миколою Томенком та Олександром Абдулліним. Комітет рекомендує парламент прийняти законопроект у першому читанні за основу та в цілому.

 

Законопроект передбачає, що реформування друкованих засобів масової інформації та редакцій здійснюється у два етапи: перший - протягом одного року з дня набрання чинності законом та другий - протягом наступних двох років.

 

На першому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які звернулися з відповідними клопотаннями та були внесені до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням Держкомтелерадіо.

 

На другому етапі здійснюється реформування друкованих ЗМІ та редакцій, які не реформовані на першому етапі.

 

«Телекритика»

 

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»