ТЕЛЕКРИТИКА

У Криму окупаційна поліція влаштувала перевірку журналістів «Інтера» і затримала активістів

Сьогодні, 24 серпня, кореспондентку Юлію Крючкову та оператора Віталія Зятковського, що працюють у кримському корпункті українського телеканалу «Інтер», у Сімферополі (Крим) затримали російські поліцейські і відвезли до Центрального райвідділу внутрішніх справ для з'ясування їх особи. Про це повідомляє «Центр журналистских расследований» (ЦЖР) з посиланням на адвоката Джеміля Темішева.

 

Російські поліцейські затримали знімальну групу «Інтер», коли журналісти проводили зйомку в міському парку ім. Тараса Шевченка.

 

«Група приїхала на зйомку в парк Шевченка. До них підійшли співробітники поліції, запропонували проїхати до райвідділу для з'ясування особи», - розповів адвокат.

 

Станом на 11.00 Юлія Крючкова і Віталій Зятковський знаходилися в Центральному райвідділі поліції на вул. Футболістів.

 

Пізніше журналістка Юлія Крючкова повідомила ЦЖР, що її з оператором відпустили з райвідділу поліції після встановлення особи. За її словами, в поліції вони провели близько півгодини.

 

«На місці поліцейські перевіряти документи не стали, запропонували проїхати до райвідділу, сказали, що там розберуться. Через півгодини нас уже відпустили», - розповіла пані Крючкова.

 

За її словами, журналістам повернули документи і вибачилися «за доставлені незручності».

 

«Інтерфакс-Україна» зазначає, що телеканал «Інтер» - єдиний український телеканал, що має офіційну акредитацію МЗС Росії для роботи в окупованому Криму.

 

Сьогодні поліція також затримала біля пам'ятника Тарасу Шевченку у Сімферополі проукраїнських активістів, представників Українського культурного центру Максима Кузьміна і Леоніда Кузьміна. Про це проекту «Крим. Реалії» повідомив їхній соратник, також представник Українського культурного центру Вельдар Шукурджиєв.

 

За його словами, затриманих відвезли в поліцію Сімферополя.

 

«Максим і Леонід не родичі, вони просто однофамільці. Затримали їх за порушення правил проведення заходу. Хоча там ніяких заходів не було, вони абсолютно незалежно один від одного принесли і поклали квіти до пам'ятника Шевченку і в цей момент їх затримали», - розповів пан Шукурджиєв.

 

Інших подробиць він не надав.

 

Коментарів «правоохоронців» Криму з приводу затримання не було.

 

 

Сімферополь. Затримання біля пам'ятника Тарасу Шевченку

 

Раніше у Сімферополі невідомі розірвали букет квітів, покладений до пам'ятника Шевченку на честь Дня державного прапора України.

 

Нагадаємо, вранці 21 травня в Армянську, на адміністративному кордоні контрольованого Росією Криму і материкової України російські поліцейські затримали машину, в якій їхали журналісти каналу «Інтер» в Криму Юлія Крючкова і Віталій Зятковський. Крім того, були затримані четверо українських активістів, серед яких Леонід Кузьмін і Вельдар Шукурджиєв. Як повідомили активісти Українського культурного центру, їх затримала поліція при спробі зробити селфі у вишиванках.

 

Пізніше стало відомо, що українського активіста Леоніда Кузьміна, ще двох активістів, а також оператора телеканалу «Інтер» в Криму Віталія Зятковського відпустили після допиту в РВВС міста Армянська (Крим). Журналістка каналу Юлія Крючкова та інші активісти знаходились в будівлі російської поліції у Криму, їх по черзі допитували.

 

Після кількагодинного допиту правоохоронці російської окупаційної влади Криму відпустили двох журналістів телеканалу «Інтер» і чотирьох  українських активістів. Журналістка каналу Юлія Крючкова сказала, що «всі п'ять годин силовики встановлювали наші особи, незважаючи на те, що ми пред'явили посвідчення й акредитацію МЗС Росії». Вона додала, що, зі слів російських правоохоронців, вони були затримані через наявність заборонених предметів в автомобілі групи. Журналістка повідомила, що затриманих сфотографували, взяли відбитки пальців, але обвинувачень не пред'явили.

 

«Телекритика»

Фото надані виданням «Кримська світлиця»

 

Главное в разделе

Дуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»