ТЕЛЕКРИТИКА

Держкомтелерадіо просить Державну фіскальну службу заборонити ввезення антиукраїнських книжок

Державний комітет телебачення та радіомовлення звернувся до Державної фіскальної служби України з проханням включити до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, 38 книжкових видань антиукраїнського змісту. Про це повідомила прес-служба комітету.

 

Перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак зазначив, що це рішення продиктоване необхідністю запобігти застосуванню Російською Федерацією проти громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдженню ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму.

 

«Після аналізу книжкового ринку, продукції, яка потрапляє або може потрапити в українську торговельну мережу з Російської Федерації, складено список книг антиукраїнського спрямування. У ньому зараз - 38 назв видань таких одіозних персонажів, відомих українофобів  як Е. Лимонов, С. Доренко, сповідувач праворадикальних, екстремістських, імперських ідей О. Дугін, штатний автор "російського імперського руху" С. Родін та інш. Назви їхніх опусів уже говорять самі за себе: "Вперед в СССР", "Сверхчеловек говорит по-русски", "Независимая Украина: крах проекта", "Киев капут", "Поле боя - Украина. Сломанный трезубец"», - повідомив пан Червак.

 

У прес-службі Держкомтелерадіо підкресили, що діють в правовому полі: ст.28 Закону України «Про видавничу справу» забороняється розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з-за кордону, яка може бути використана для закликів, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, яка пропагує війну, насильство, розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу тощо.

 

Комітет звернутися до громадських активістів з проханням допомогти у виявленні книжкових видань антиукраїнського змісту, якими варто було б поповнили перелік.

 

У разі виявлення прикладів таких книг у торговельній мережі потрібно повідомляти Держкомтелерадіо за тел. (044) 278-87-56.

 

Нагадаємо, українські видавці вважають, що Україна потребує системної підтримки книговидання та читання як асиметричної відповіді на розв'язану проти неї інформаційну війну. Про це йдеться у меморандумі, який було підписано на засіданні першої Книжкової Ради в Харкові 28-29 травня за участі керівника Держкомтелерадіо Олега Наливайка.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»