ТЕЛЕКРИТИКА

Мінінформполітики розробило законопроект про іномовлення – Стець

Для запуску каналу іномовлення Ukraine Tomorrow потрібно ухвалити відповідний закон, і Міністерство інформаційної політики (МІП) вже розробило відповідний проект. Про це повідомив міністр інформаційної політики Юрій Стець на прес-конференції 5 травня, відповідаючи на запитання кореспондента «Телекритики».

 

«Законопроект про іномовлення вже розроблений у Міністерстві інформаційної політики. Найближчого сесійного тижня ми з профільним парламентським Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики попрацюємо над цим законопроектом і, знайшовши спільні дотики і налагодивши всі спірні питання, подамо до Верховної Ради. Якщо він знайде підтримку в профільному комітеті, то потім ми обговоримо його із суспільством з представниками медіаорганізацій», - сказав міністр.

 

За словами Юрія Стеця, зараз триває передача державного телеканалу іномовлення УТР від Державного комітету телебачення і радіомовлення до Міністерства інформаційної політики. Як тільки він буде переданий, у місячний термін пан Стець обіцяє запустити канал іномовлення Ukraine Tomorrow. Раніше Мінініформполітики було передано телеканал Нацбанку БТБ, який також стане базою для Ukraine Tomorrow.

 

«Рішення про створення Ukraine Tomorrow вже прийнято урядом, в тому числі є частиною програми реформ. За контент цього каналу повністю буде відповідати редакційна рада каналу», - розповів пан Стець.

 

«Ми хочемо ініціювати в рамках одного з трьох документів щодо діяльності цього каналу зміни до деяких нормативних документів, де журналістський колектив делегуватиме до редради не 50%, а 75%. А решта має призначатися керівництвом цього каналу. Таким чином, вплив на контент відійде від менеджерів. На посади буде оголошено конкурс, як тільки технічно нам передадуть УТР. Мова йде про тих, хто вироблятиме контент», - додав він.

 

За його словами, канал Ukraine Tomorrow розміщуватиметься, найймовірніше, в приміщенні каналу БТБ. «Будемо намагатися не витрачати великі кошти на розміщення цього каналу», - сказав міністр.

 

Щодо скорочення колективу УТР - Юрій Стець виявився не готовий говорити на цю тему.

 

Заступник міністра інформаційної політики Артем Біденко, міністр Юрій Стець і його радник Сергій Костинський

 

Нагадаємо, що міністр інформаційної політики Юрій Стець ще 22 лютого анонсував, що впродовж місяця його міністерство запустить телеканал іномовлення Ukraine Tomorrow на базі державного телеканалу УТР і телеканалу Нацбанку БТБ. За його словами, телеканал стане противагою російським пропагандистським каналам, зокрема Russia Today. Очікується, що канал фінансуватиметься з державного бюджету та з фінансової допомоги ЄС та США.

 

18 березня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження про передавання телеканалу БТБ Міністерству інформаційної політики. Після цього Національний банк України офіційно повідомив про передачу МІП повноваження з управління корпоративними правами держави щодо ТОВ «Банківське телебачення» (телеканал БТБ).

 

Наприкінці квітня заступник міністра інформаційної політики Тетяна Попова повідомила «Телекритиці», що МІП планує запустити Ukraine Tomorrow впродовж місяця після передачі йому телеканалу УТР (державна телерадіокомпанія «Всесвітня служба УТР»). За її словами, потрібне рішення уряду по УТР, наразі в міністерстві чекають документальної юридичної передачі.

 

29 квітня на засіданні Нацради з питань телебачення і радіомовлення заступник генерального директора телекомпанії УТР Володимир Земляний повідомив, що за прогнозами, оновлене іномовлення має з'явитися через три місяці.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Бизнес

Рада ввела языковые квоты на ТВ

Популярное на ТелекритикеДуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Верка Сердючка пойдет под суд из-за видео на Евровидении-2017

Дуся

Руслана в ударе, Вакарчук в вышиванке, Катя Chilly в трансе: как презентовали книгу ТСН

Дуся

Евровидение-2018: Португалия определилась с местом проведения конкурса