ТЕЛЕКРИТИКА

Телеканал «112 Україна» оскаржує 12 рішень Нацради та готує позови ще щодо 10 рішень

Юридичні особи каналу «112 Україна» оскаржують загалом 12 рішень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та готують позови щодо ще 10 рішень. Про це «Телекритиці» повідомили в прес-службі каналу «112 Україна».

 

Станом на 3 квітня юридичними особами каналу подано 12 позовів:

- 6 позовів подано щодо перших попереджень по кожній з шести компаній, що входять до мережі телеканалу «112 Україна»: ТОВ «ТРК "112-ТВ"» (супутникова ліцензія), ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «Лідер ТВ» і ТОВ «ТВ Вибір» (цифрові ефірні ліцензії регіональних компаній, об'єднаних у загальнонаціональну мережу);

- 1 позов подано щодо оголошення попередження ТОВ «ТРК "112-ТВ"» (супутникова ліцензія каналу «112 Україна») за трансляцію програми «Шустер live»;

- 5 позовів подано щодо призначення позапланових перевірок п'яти компаніям, що мають ліцензії на цифрове мовлення: ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Партнер ТВ», ТОВ «Лідер ТВ» і ТОВ «ТВ Вибір».

 

У всіх випадках телеканал «112 Україна» вимагає визнання протиправними та скасування рішень Нацради.

 

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив клопотання Нацради та об'єднав справи у два провадження: 7 справ щодо оскарження попереджень об'єднано в перше провадження, 5 справ щодо оскарження призначення перевірок об'єднано в друге провадження.

 

Наступне засідання суду призначено на 7 квітня.

 

Тим часом телеканал «112 Україна» готує позови щодо визнання протиправними та скасування рішень від 26 березня щодо п'яти компаній із цифровими ліцензіями про застосування щодо них санкції «оголошення попередження» та про відмову їм у переоформленні програмних концепцій.

 

Станом на 3 квітня кожен з п'яти цифрових ліцензіатів, об'єднаних у мережу каналу «112 Україна», має по два попередження. Супутниковий ліцензіат каналу «112 Україна» теж має два попередження. Раніше він мав три попередження, але одна із санкцій була скасована Нацрадою 26 березня.

 

Нагадаємо, 26 березня Нацрада оголосила по попередженню кожній з п'яти компаній, які володіють ліцензіями на цифрове ефірне регіональне мовлення в мультиплексі МХ-5 та які об'єднані в мережу загальнонаціонального каналу «112 Україна»: ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Партнер ТВ» і ТОВ «ТВ Вибір». Попередження оголошені за порушення програмної концепції та формату (замість розважально-інформаційного з фільмопоказом - інформаційно-розважальний) та недотримання вихідних даних (за ліцензіями логотипи компаній мають містити не лише емблему «112 Україна», а й назви компаній).

 

Водночас Нацрада відмовила кожній із цих компаній у переоформленні їх програмних концепцій під концепцію загальнонаціонального каналу «112 Україна», мотивуючи це тим, що компанії отримали ліцензії під час конкурсу на регіональні та місцеве цифрове мовлення, але згодом замість окремих п'яти регіональних телеканалів запустили мовлення, яке де-факто є загальнонаціональним. Водночас внаслідок регіонального цифрового конкурсу понад 160 місцевих і регіональних мовників залишилися без цифрових ліцензій.

 

Також на засіданні 26 березня Нацрада скасувала одне з трьох попереджень каналу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією (ліцензіатом є ТОВ «ТРК 112-ТВ»).

 

3 квітня стало відомо, що телеканал «112 Україна» звернувся до Генеральної прокуратури України із заявами про неправомірність, на його думку, дій Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц