ТЕЛЕКРИТИКА

Комітет свободи слова хоче медійні закони за стандартами Ради Європи - Сюмар за прийняття Інформаційного кодексу

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики планує привести все вітчизняне медійне законодавство у відповідність до стандартів Ради Європи до червня 2016 року. Для цього буде створено робочу групу, до якої увійдуть народні депутати, медіа юристи, представники галузі та ін. Таке рішення члени Комітету ухвалили на позачерговому засіданні 1 квітня.

 

Пропозицію щодо необхідності створення такої робочої групи висловила координатор проектів Ради Європи в Україні Ольга Сєдова.

 

«Ми готові долучитися до роботи такої групи, запропонувати свою підтримку в проведенні експертиз. Досі робота щодо систематизації медіазаконодавства нагадувала латання дірок», - сказала вона, порадивши не відкладати цю роботу.

 

Ольга Сєдова розповіла також, як це було зроблено  в Сербії та Молдові. Зокрема Сербія за півроку розробила проект Стратегії розвитку інформаційної системи загального користування, а Молдова вирішила піти шляхом кодифікації.

 

Ідею створення Інформаційного кодексу підтримала голова Комітету Вікторія Сюмар. «Я є прихильником Інформаційного кодексу, його прийняття було б абсолютно нормально, зручно, давало б розуміння, який інформаційний простір в країні ми будуємо. Поки створюється враження, що такого бачення немає ні в Нацради, ні в Держкомтелерадіо, ні у когось іншого», - зазначила вона.

 

За її словами, планується отримати конкурентний медіаринок, незалежний інформаційний простір, в якому українські громадяни зможуть отримувати якісну інформацію.

 

Нагадаємо, Україна у червні 2014 року Україна підписала Угоду про Асоціацію з ЄС, і протягом двох років має привести своє законодавство до європейських стандартів.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц