ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада оголосила ще п’ять попереджень компаніям мережі «112 Україна» і відмовила їм у зміні програмних концепцій

Національна рада з питань телебачення оголосила по попередженню кожній з п'яти компаній, які володіють ліцензіями на цифрове ефірне регіональне мовлення в мультиплексі МХ-5 та які об'єднані в мережу загальнонаціонального каналу «112 Україна»: ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Партнер ТВ» і ТОВ «ТВ Вибір». Відповідні рішення Нацрада ухвалила на засіданні 26 березня за результатами позапланових перевірок компаній.

 

Попередження оголошені за порушення програмної концепції та формату (замість розважально-інформаційного з фільмопоказом - інформаційно-розважальний) та недотримання вихідних даних (за ліцензіями логотипи компаній мають містити не лише емблему «112 Україна», а й назви компаній).

 

Водночас Нацрада відмовила кожній із цих компаній у переоформленні їх програмних концепцій під концепцію загальнонаціонального каналу «112 Україна», мотивуючи це тим, що компанії отримали ліцензії під час конкурсу на регіональні та місцеве цифрове мовлення, але згодом замість окремих п'яти регіональних телеканалів запустили мовлення, яке де-факто є загальнонаціональним. Водночас внаслідок регіонального цифрового конкурсу понад 160 місцевих і регіональних мовників залишилися без цифрових ліцензій.

 

Представник каналу «112 Україна» Василь Сметана заперечив проти таких рішень Нацради, нагадавши прецедент із переоформленням ліцензії цифрового ефірного каналу «Голдберрі» на концепцію каналу «Еспресо TV». Однак члени Нацради заперечили, що там від початку йшлося про цифрову загальнонаціональну ліцензію, а не регіональні.

 

Кожна із п'яти телекомпаній з мережі «112 Україна» уже має по попередженню Нацради, оголошеному 21 серпня 2014 року за суттєві зміни формату і програмної концепції, порівняно з ліцензіями. 12 лютого Нацрада призначила повторні позапланові перевірки цих компаній на підставі даних моніторингу, який зафіксував аналогічні порушення.

 

Після перших попереджень усі компанії звернулися до Нацради із заявами про переоформлення програмних концепцій. Але 12 вересня Нацрада їх не переоформила - відклала це питання на невизначений термін, доки вона не визначиться з долею регіонального цифрового мультиплексу, у якому канал «112 Україна» займає місце регіональних мовників.

 

Нагадаємо, що також на засіданні 26 березня Нацрада скасувала одне з трьох попереджень каналу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією (ліцензіатом є ТОВ «ТРК 112-ТВ»).

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Бизнес

Рада ввела языковые квоты на ТВ

Популярное на ТелекритикеДуся

Режиссер Евровидения-2017 Сергей Проскурня и продюсер Джамалы Игорь Тарнопольский — о причинах ссоры

Дуся

Верка Сердючка пойдет под суд из-за видео на Евровидении-2017

Дуся

Руслана в ударе, Вакарчук в вышиванке, Катя Chilly в трансе: как презентовали книгу ТСН

Дуся

Евровидение-2018: Португалия определилась с местом проведения конкурса