ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада оголосила ще п’ять попереджень компаніям мережі «112 Україна» і відмовила їм у зміні програмних концепцій

Національна рада з питань телебачення оголосила по попередженню кожній з п'яти компаній, які володіють ліцензіями на цифрове ефірне регіональне мовлення в мультиплексі МХ-5 та які об'єднані в мережу загальнонаціонального каналу «112 Україна»: ТОВ «Аріадна ТВ», ТОВ «Лідер ТВ», ТОВ «Новий формат ТВ», ТОВ «Партнер ТВ» і ТОВ «ТВ Вибір». Відповідні рішення Нацрада ухвалила на засіданні 26 березня за результатами позапланових перевірок компаній.

 

Попередження оголошені за порушення програмної концепції та формату (замість розважально-інформаційного з фільмопоказом - інформаційно-розважальний) та недотримання вихідних даних (за ліцензіями логотипи компаній мають містити не лише емблему «112 Україна», а й назви компаній).

 

Водночас Нацрада відмовила кожній із цих компаній у переоформленні їх програмних концепцій під концепцію загальнонаціонального каналу «112 Україна», мотивуючи це тим, що компанії отримали ліцензії під час конкурсу на регіональні та місцеве цифрове мовлення, але згодом замість окремих п'яти регіональних телеканалів запустили мовлення, яке де-факто є загальнонаціональним. Водночас внаслідок регіонального цифрового конкурсу понад 160 місцевих і регіональних мовників залишилися без цифрових ліцензій.

 

Представник каналу «112 Україна» Василь Сметана заперечив проти таких рішень Нацради, нагадавши прецедент із переоформленням ліцензії цифрового ефірного каналу «Голдберрі» на концепцію каналу «Еспресо TV». Однак члени Нацради заперечили, що там від початку йшлося про цифрову загальнонаціональну ліцензію, а не регіональні.

 

Кожна із п'яти телекомпаній з мережі «112 Україна» уже має по попередженню Нацради, оголошеному 21 серпня 2014 року за суттєві зміни формату і програмної концепції, порівняно з ліцензіями. 12 лютого Нацрада призначила повторні позапланові перевірки цих компаній на підставі даних моніторингу, який зафіксував аналогічні порушення.

 

Після перших попереджень усі компанії звернулися до Нацради із заявами про переоформлення програмних концепцій. Але 12 вересня Нацрада їх не переоформила - відклала це питання на невизначений термін, доки вона не визначиться з долею регіонального цифрового мультиплексу, у якому канал «112 Україна» займає місце регіональних мовників.

 

Нагадаємо, що також на засіданні 26 березня Нацрада скасувала одне з трьох попереджень каналу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією (ліцензіатом є ТОВ «ТРК 112-ТВ»).

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц