ТЕЛЕКРИТИКА

«Зеонбуд» оскаржив у суді свій статус монополіста

Провайдер цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T2, ТОВ «Зеонбуд», оскаржив у суді рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) про визнання «Зеонбуду» монополістом. Про це повідомив голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко на засіданні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики 4 березня.

 

24 лютого Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі за позовом «Зеонбуду» до АМКУ. «Зеонбуд» просить суд визнати протиправним і скасувати розпорядження АМКУ від 23.12.2014 року № 641-р, яким відомство визнало ТОВ «Зеонбуд» таким, що займає у період з вересня 2011 року по жовтень 2014 року монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку телекомунікаційних послуг з розповсюдження в цифровому форматі (стандарт DVB-T2 (MPEG-4) телевізійних програм з часткою 100%. За словами Юрія Артеменка, перше засідання суду відбулося 3 березня.

 

Голова Нацради також нагадав, що АМКУ порушив проти «Зеонбуду» справу за зловживання монопольним становищем. Рішення за її результатами очікується протягом тижня.

 

«Ми очікуємо десь через тиждень, як мені повідомив в.о. голови АМКУ, що вже буде конкретне рішення про призначення штрафу, є звинувачення компанії "Зеонбуд", 10 днів на коментарі - і вони (АМКУ) мають визначити. Це штраф до 10 % річного обороту компанії "Зеонбуд"», - сказав Юрій Артеменко.

 

Він також висловив думку, що «"Зеонбуду" довго жити не залишилось»: «"Зеонбуд", на мій погляд був створений нечесно, неправильно і некрасиво, з невідомими власниками. На сьогодні компанія втратила свого покровителя, який його кришувала. Телеканали, враховуючи, що сигнал нестабільний, охоплення територій немає, масово перестали платити "Зеонбуду". У нього фінансові проблеми. Й АМКУ нарешті через три роки за поданням НАМ визнав його монополістом. Окрім того, у компанії "Зеонбуд" є великі борги перед Концерном РРТ. І мені важко розуміти логіку КРРТ, бо з одного боку, треба вимикати («Зеонбуд»), бо є борги, з іншого - ти вимикаєш людей. Тому я думаю, що "Зеонбуду" довго жити не залишилось».

 

Як писала «Телекритика», 23 грудня Антимонопольний комітет України визнав ТОВ «Зеонбуд» монополістом на ринку телекомунікаційних послуг з розповсюдження в цифровому форматі (стандарт DVB-T2 (MPEG-4) телевізійних програм. «Поки що це рішення означає, що держава отримала право контролювати і регулювати діяльність "Зеонбуду", у тому числі комерційну: тарифи, якість послуг, умови їх надання», - пояснила керівник центру адвокації та лобіювання Незалежної асоціації телерадіомовників Ольга Большакова.

 

Виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова сподівається, що визнання «Зеонбуду» монополістом означатиме відкриття економіки тарифів оператора. І таким чином ринок зможе оцінити, як формується вартість послуг компанії.

 

«Зеонбуд» не погодився з визнанням його монопольного становища та заперечив, що має переваги перед іншими мережами і технологіями.

 

Наприкінці січня стало відомо, що АМКУ порушив справу про зловживання ТОВ «Зеонбуд» монопольним (домінуючим) становищем на загальнодержавному ринку телекомунікаційних послуг з розповсюдження в цифровому форматі (стандарт DVB-T2 (MPEG-4) телевізійних програм.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Общество

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеОбщество

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана