ТЕЛЕКРИТИКА

Генсек ЄФЖ обіцяє розповісти про проблеми каналу «112 Україна» комісару Ради Європи

Генеральний секретар Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) Рікардо Гутьєррес (Ricardo Gutierrez) заявив, що звернеться до комісара Ради Європи з прав людини щодо ситуації навколо телеканалу «112 Україна». Про це повідомляється на сайті каналу.

 

«Будьте впевнені, що ми, Міжнародна Федерація журналістів і Європейська федерація журналістів, добре обізнані про хвилюючий стан медіа в Україні. Я повністю розумію ситуацію, в яку потрапив телеканал "112 Україна". ЄФЖ засуджує цю відкриту загрозу. Ми не приймемо закриття каналу "112 Україна". Наступного тижня у мене зустріч з Нільсом Муйжнієксом, комісаром Ради Європи з прав людини. Я обов'язково розповім йому про вашу ситуацію», - так процитував в ефірі телеканал лист, який Рікардо Гутьєррес адресував гендиректору телеканалу Андрію Подщіпкову.

 

Водночас на сайті ЄФЖ цей лист наразі не опубліковано.

 

Телеканал також повідомляє, що загрозою закриття «112 Україна» стурбована Міжнародна федерація журналістів (МФЖ). Наразі на сайті МФЖ про це не повідомляється.

 

Нагадаємо, 18 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією за трансляцію політичного ток-шоу «Шустер live» 13 лютого.

 

Як заявив голова Нацради Юрій Артеменко, у контенті «Шустер live» моніторинг Нацради зафіксував порушення статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення» та статті 28 закону «Про інформацію», оскільки у висловлюваннях одного з учасників програми, російського журналіста Максима Шевченка вбачає ознаки злочину статті 161 Кримінального кодексу - умисні дії, спрямовані на розпалювання расової, національної чи релігійної ворожнечі.

 

На телеканалі «112 Україна» розцінили дії Національної ради з питань телебачення і радіомовлення як тиск на свободу слова в Україні. Телеканал закликав телеглядачів, політиків, представників медіаспільноти, експертів не допустити зародження цензури в українському медіапросторі.

 

Канал «112 Україна» вирішив залишити в своєму ефірі «Шустер live». Другий випуск вийшов в ефір 20 лютого.

 

«Телекритика» 

Главное в разделе

Общество

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеОбщество

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана