ТЕЛЕКРИТИКА

Закон про заборону серіалів РФ можуть знову винести на голосування в Раду - Княжицький

Народний депутат («Народний фронт»), голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Кніжицький заявив, що підписання головою Верховної Ради України Володимиром Гройсманом прийнятого парламентом закону про заборону російських серіалів № 1317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» затягується через скаргу «Опозиційного блоку». Про це він повідомив кореспонденту УНІАН.

 

Нагадаємо, народні депутати від «Опозиційного блоку» Юрій Бойко та Михайло Папієв ініціювали скасування рішення Верховної Ради від 5 лютого про прийняття в цілому як закону проекту № 1317 «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України». Відповідний проект постанови № 1317-П вони зареєстрували 6 лютого. Народні депутати стверджують, що були порушені норми Регламенту - зокрема такі, що визначають порядок розгляду та ухвалення законопроектів у другому читанні, зокрема, розгляду поправок.

 

«Одразу після голосування закону два народних депутати з «Опозиційного блоку» Бойко і Папієв подали скаргу з проханням не підписувати цей законопроект, зареєстрували постанову про його скасування. Голова Верховної Ради Гройсман все одно мав би підписати цей закон, але він попросив Регламентний комітет розібратися з цим питанням, і цей проект постанови Бойка і Папієва з "Опозиційного блоку" направив у Регламентний комітет. Тепер Регламентний комітет повинен зібратися - 4-го числа в них наступне засідання - і вирішити, або вони відхиляють цю постанову, або вони її виносять в зал, якщо зал за неї не голосує, то закон вступає в силу», - повідомив Микола Княжицький.

 

Народний депутат також зазначив, що «невипадково саме представники «Опозиційного блоку» Бойко і Папієв подали цю постанову, яка би скасовувала закон».

 

«Я думаю, що вони представляють інтерес величезного промосковського лобі в українському ефірі, і які роблять все для того, щоб російська пропаганда в українському ефірі продовжувалася», - заявив Микола Княжицький.

 

Нагадаємо, 5 лютого Верховна Рада 259 голосами ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України» (законопроект № 1317), який забороняє розповсюдження і демонстрування в Україні частини російських фільмів і серіалів. Законопроект прийнято в цілому в редакції, підготовленій Комітетом з питань культури та духовності, але з урахуванням поправки № 28 (про це свідчать результати голосування).

 

При цьому, є різні тлумачення того, поправку якого змісту ухвалили народні депутати. У таблиці поправок до другого читання № 28 - це поправка Вікторії Сюмар, за якою забороняються лише ті російські фільми, які виготовлені після 1 січня 2014 року. Однак співавтор законопроекту Микола Княжицький і сама Вікторія Сюмар стверджують, що в документі враховано поправку в редакції Радикальної партії, згідно з якою забороняється все, що було знято в Російській Федерації з 1991 року.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Популярное на ТелекритикеБизнес

Провайдеры, вещатели и «Зеонбуд»: отсутствие регуляции и запуск платного пакета эфирной цифры

Бизнес

Pay TV vs Free TV. Как телегруппы строят рынок Pay TV и почему 2019-й будет переломным

Дуся

Сушко написала прощальный пост

Дуся

Лигачева, не церемонясь, уволила журналистку после 8 лет работы. Последняя указала на попытки цензуры и «психологический прессинг»