ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада оголосила попередження каналу «112 Україна» за «Шустер live»

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження телеканалу «112 Україна» за його супутниковою ліцензією за трансляцію програми «Шустер live» 13 лютого. Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 18 лютого.

 

Як заявив голова Нацради Юрій Артеменко, у контенті «Шустер live» моніторинг Нацради зафіксував порушення статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення» та статті 28 закону «Про інформацію», оскільки у висловлюваннях одного з учасників програми - російського журналіста Максима Шевченка - вбачає ознаки злочину статті 161 Кримінального кодексу - умисні дії, спрямовані на розпалювання расової, національної чи релігійної ворожнечі.

 

Керівник ефірної служби телеканалу «112 Україна» Людмила Писанко повідомила, що канал не має впливу на прямий ефір програми виробництва «Савік Шустер студії», але пообіцяла, що канал буде обумовлювати із «Савік Шустер студією» можливість впливу на редакційну політику - визначення гостей і тематики програм.

 

Судячи з публічних коментарів членів Нацради, вони воліли б, аби канал або відмовився від показу «Шустер live», або показував програму не в прямому ефірі.

 

Що стосується каналу «24», який також транслював 13 лютого «Шустер live», то щодо нього Нацрада прийняла рішення взяти до відома наявність порушень і не виносити санкцію, оскільки напередодні канал публічно повідомив про розірвання угоди із «Савік Шустер студією».

 

Детальніший матеріал читайте на «Телекритиці» згодом.

 

Нагадаємо, останній ефір відновленого суспільно-політичного ток-шоу «Шустер live» виробництва «Савік Шустер студії» відбувся на каналах «24» і «112 Україна» 13 лютого. Зазначений випуск «Шустер live» глядачі зустріли, в тому числі, критикою у соцмережах.

 

Після ефіру телеканал «24» поширив повідомлення  про те, що поділяє обурення глядачів різкими заявами російського журналіста Максима Шевченка, які прозвучали під час ток-шоу «Шустер live» 13 лютого. Під час включення скайпом в прямому ефірі цей кореспондент виголошував і відстоював типові російсько-пропагандистські позиції про «карательную операцію» та «братоубийственную войну». Разом із тим, у прес-службі телеканалу «24» нагадали, що не мають можливості втручатися у виробництво ток-шоу.

 

Засновник «Савік Шустер Студії» і ведучий «Шустер live» Савік Шустер у своєму відкритому листі прокоментував заяву телеканалу «24». Він зазначив, що не згоден з тим, що треба заборонити українцям чути голос ворога. Також він наголосив, що свобода слова - теж цивілізаційний вибір.

 

Водночас засновник і шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лигачова у своїй колонці «О скандалах вокруг Савика Шустера и трансляции заявления Президента» висловила підтримку позиції Савіка Шустера.

 

«Вважаю виправданою заборону на трансляцію телеканалів, які замінили новини, інформацію пропагандою і брехнею. Як і продукту подібних телеканалів подібного формату - політичних ток-шоу, скажімо. Також не можна надавати трибуну терористам - хоча погоджуся з Савіком і в цьому, що і їх позицію треба знати суспільству. І тут, думаю, могли б спрацювати обмеження суто кількісні на тривалість синхрону терористів, які можуть використовувати телеканали - 30 секунд, 40, вирішити повинні фахівці. Але! Ми не маємо права і не повинні забороняти ЗМІ давати заяви, думки політиків, державних чиновників, експертів, що представляють країну-агресора. Не повинні - як мінімум тому, що нам треба це знати для вироблення своєї позиції і своєї поведінки. Не можемо - бо заборона на поширення суспільно значущої точки зору будь-якого жителя нашої планети є цензурою та обмеженням свободи слова», - написала Наталія Лигачова.

 

Вчора, 17 лютого, телеканал «24» прийняв рішення відмовитися від подальшої трансляції програми «Шустер live» виробництва «Савік Шустер студія». В найближчу п'ятницю, 20 лютого, ток-шоу в ефірі «24» каналу вже не виходитиме.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»