ТЕЛЕКРИТИКА

Прикордонники не пустили в Україну знімальну групу Al Jazeera, яка їхала висвітлювати річницю подій на Майдані

16 лютого прикордонники в аеропорту «Бориспіль» не пустили в Україну знімальну групу міжнародного арабського телеканалу Al Jazeera, яка їхала в Україну з Москви висвітлювати річницю трагічних подій на майдані Незалежності. Про це у Facebook повідомив колишній співробітник Адміністрації Президента, а нині начальник рекламно-видавничого відділу Торгово-промислової палати України Олег Киселевський, підтвердивши інформацію «Телекритиці» особисто.

 

Як розповів пан Киселевський «Телекритиці», до України їхали директор московського бюро Al Jazeera Media Network (у Києві телеканал не має корпункту) Заур Шеож (Zaur Sheozh), продюсер Геннадій Конопльов і оператор Екбал Балаг (Ekbal Balag). В Україні знімальну групу мав супроводжувати Сафван Джулак - головний редактор інформаційного порталу UkrPress.net.

 

«Я допомагаю Al Jazeera на волонтерських засадах, - розповів «Телекритиці» Олег Киселевський. - Річ у тім, що коли я прийшов працювати в Адміністрацію Президента в травні 2014 року, я побачив, що ми недостатньо співпрацюємо в інформаційному плані з мусульманським світом. І мені вдалося налагодити комунікацію із журналістами Al Jazeera, завдяки чому кількість матеріалів про Україну зросла».

 

Олег Киселевський наголошує, що Al Jazeera достатньо об'єктивно висвітлювала події в Україні. «Нарікань з точки зору об'єктивності ніколи не було. Вони працювали і в зоні АТО, брали інтерв'ю у Владислава Селезньова, наприклад. Саме журналісти московського корпункту приїжджали до України 24 серпня висвітлювати День Незалежності. Їхні матеріали спокійно можна було би показувати на нашому Першому національному - це щодо їх об'єктивності», - пояснив пан Киселевський.

 

За його словами, цього разу знімальна група їхала висвітлювати річницю трагічних подій на Майдані та мала домовленості про інтерв'ю з народним депутатом Ігорем Луценком, який був викрадений під час Євромайдану, зі вдовою загиблого на Майдані Володимира Бойківа Наталією Бойків, із Дмитром Кулебою з Міністерства закордонних справ. «МЗС був у курсі їхньої роботи,був поінформований про їхній візит і не був проти» - каже пан Киселевський.

 

«Коли вони прилетіли до Борисполя та проходили прикордонний контроль, прикордонники попросили надати підтвердження від МЗС. Із МЗС їм надіслали лист-підтверження. Тоді прикордонники захотіли, щоб їм ще хтось підтвердив мету візиту знімальної групи телефоном. Їм зателефонував Дмитро Кулеба, який мав давати інтерв'ю Al Jazeera, і надав таке підтвердження», - розповів пан Киселевський.

 

Однак Державна прикордонна служба, додав він, усе одно відмовила журналістам Al Jazeera у в'їзді до України, посилаючись на недостатність підтверджень мети візиту. Того ж дня, 16 лютого, знімальна група повернулася літаком до Москви.

 

Олег Киселевський припускає, що головна причина відмови їм у в'їзді - те, що журналісти Al Jazeera є громадянами РФ. «Але треба розрізняти громадян Росії, які працюють на російські ЗМІ, й тих, хто працює на іноземні ЗМІ», - вважає він.

 

На думку пана Киселевського, українська сторона має вибачитися перед знімальною групою Al Jazeera та запросити їх до України.

 

«Телекритика» звернеться із запитом до Державної прикордонної служби з приводу інциденту.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»