ТЕЛЕКРИТИКА

Комітет свободи слова рекомендував парламенту ухвалити законопроект про Суспільне мовлення

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики,  врахувавши повністю або частково поправки до другого читання, рекомендував парламенту ухвалити в цілому проект закону № 1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», що був внесений усіма членами Комітету. Таке рішення було ухвалене на черговому засіданні Комітету 11 лютого одноголосно. У засіданні взяли участь всі члени Комітету.

 

Члени Комітету підтримали повністю 33 з 71-ї поданої народними депутатами поправки. Частково враховано 9 поправок, а решта відхилені або через те, що вони подані з порушенням строків (ч.1 ст. 116 Регламенту Верховної Ради), або через те, вони порушують концепцію законопроекту. Зокрема, Комітет не підтримав більшість поправок, поданих автором альтернативного законопроекту № 1357-1 Миколи Томенка, який пропонував виокремити юридичні особи телебачення і радіо, а також надати право органам місцевого самоврядування створювати на базі обласних телерадіокомпаній суспільне регіональне телерадіомовлення.

 

Нагадаємо, над законопроектом № 1357 працювала робоча група, члени якої погодили низку змін та уточнень щодо гарантій заборони відчуження, передачі, приватизації нерухомого майна об'єктів незавершеного будівництва, а також акцій, що належать державі у статутному капіталі майбутнього публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» (НСТУ). Також члени робочої групи погодилися змінити порядок формування складу наглядової ради НСТУ; включити до редакційної ради НСТУ представників регіональних редакційних рад.

 

Що стосується можливості створення органами місцевої влади регіональних громадських мовників на базі ОДТРК, як запропонував в альтернативному законопроекті № 1357-1 Микола Томенко, робоча група вирішила доповнити прикінцеві положення законопроекту № 1357 дорученням Кабінету міністрів України протягом півроку підготувати і запропонувати зміни до законодавства щодо запровадження мовлення громад за принципами суспільного мовлення, що дозволить реформувати комунальні телерадіокомпанії.

 

Нагадаємо, 13 січня Верховна Рада прийняла за основу в першому читанні законопроект № 1357 «Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України», внесений 10 грудня Комітетом з питань свободи слова та інформаційної політики. Законопроект було проголосовано за основу, щоб до другого читання були враховані пропозиції Миколи Томенка, повідомив голова Верховної Ради Володимир Гройсман.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана