ТЕЛЕКРИТИКА

Новий канал виграв суд в «1+1» через Фреймут – «Плюси» подали апеляцію

21 січня Господарський суд міста Києва задовольнив позов Нового каналу і зобов'язав телеканал «1+1» припинити виробництво і трансляцію програми «Інспектор Фреймут», ведучою якого є телеведуча Ольга Фреймут. Канал «1+1» не згоден з рішенням суду першої інстанції та вже подав апеляцію. Про це пише видання «Капитал».

 

Господарський суд також задовольнив позовні вимоги Нового каналу в частині матеріальної компенсації та зобов'язав канал «1+1» і компанію «1+1 production» виплатити Новому каналу 1,2 млн грн за порушення авторських прав на літературний твір - «Типовий сценарій телевізійної програми "Ревізор"».

 

Нагадаємо, восени 2014 року Новий канал подав до суду на телеканал «1+1» за порушення прав інтелектуальної власності. Приводом для позову стала поява на «1+1» програми «Інспектор Фреймут» з телеведучою Ольгою Фреймут, яка раніше вела на Новому каналі проект «Ревізор».

 

На думку представників Нового каналу, сценарій, за яким знята програма, повністю відповідає сценарію програми «Ревізор». Новий канал за порушення його авторських прав вимагав від «1+1» грошову компенсацію в розмірі 1,2 млн грн, яка була розрахована як подвійна ціна продажу формату програми «Ревізор».

 

«1+1» вважає, що не порушував прав Нового каналу. «Ми створили власний аудіовізуальний продукт, на який маємо право власності», - зазначила юрисконсульт «1+1» Лариса Варичева.. Вона також додала, що в Україні немає практики юридичного захисту у сфері інтелектуальної власності формату, а також концепції телепрограми. Натомість Юрист Нового каналу Катерина Мороз пояснила, що телеканал у суді захищає не формат і не концепцію, а сценарій «Ревізора».

 

Нагадаємо, що з 2011 року Ольга Фреймут вела на Новому каналі реаліті-шоу «Ревізор». Вона перевіряла заклади громадського харчування та готелі в різних містах країни на предмет якості обслуговування, приготування страв, вмісту продуктів, стану номерів. З початку 2014 року телеведуча перейшла працювати на «1+1».

 

У травні 2014 року стало відомо, що пані Фреймут готує ревізорський проект на «1+1». У юридичному департаменті Нового каналу одразу заявили, що якщо новий проект «1+1» виявиться плагіатом, Новий канал має намір «захищатиметься всіма доступними способами».

 

3 вересня на «1+1» стартував проект «Інспектор Фреймут», у якому пані Фреймут теж перевіряє заклади громадського харчування. В ефір вийшло 17 випусків. Показники шоу були нижче середньої частки каналу «1+1». Попри це канал вирішив продовжити шоу на другий сезон, який має вийти в ефір навесні 2015 року.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Бизнес

Экс-шеф-редактор «Еспресо» стал советником Гройсмана