ТЕЛЕКРИТИКА

Рада провалила законопроект Сюмар про посилення санкцій до ліцензіатів-порушників (ДОПОВНЕНО)

Верховна Рада не підтримала законопроект № 1889 «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення застосування санкцій до ліцензіатів за порушення законодавства про телебачення і радіомовлення» народного депутата Вікторії Сюмар.

 

За ухвалення законопроекту за основу в першому читанні проголосували лише 189 народних депутатів, попри те, що проект було поставлено на голосування з урахуванням поправки Вікторії Сюмар і Наталії Агафонової про те, що призупиняти ліцензії мовників і провайдерів може лише суд за позовом Нацради.

 

Пані Сюмар запропонувала таку остаточну редакцію статті 6-1, якою пропонувалося доповнити закон «Про телебачення і радіомовлення»:

 

«Національна рада, у випадках передбачених цим Законом, законодавством, що регулює питання запровадження надзвичайного, особливого та воєнного стану, у тому числі порядок проведення на території України антитерористичних операцій, а також законодавством, що регулює порядок проведення виборів Президента України, народних депутатів України та виборів до органів місцевого самоврядування, референдумів може невідкладно звернутися з відповідним позовом до суду про тимчасове зупинення дії ліцензії телерадіоорганізації, провайдера програмної послуги, про тимчасову заборону на ретрансляцію телерадіопрограм та невідкладно».

 

Однак депутати не підтримали законопроект. Результати голосування по фракціях: «Блок Петра Порошенка» - 83, «Народний фронт» - 69, позафракційні - 13, «Самопоміч» - 12, «Економічний розвиток» - 8, «Батьківщина» - 3, Радикальна партія Олега Ляшка - 1, «Опозиційний блок» - 0, «Воля народу» - 0.

 

Не вистачило голосів і для повторного розгляду проекту - за повернення до розгляду проголосував лише 191 депутат.

 

Також парламент заслухав альтернативний законопроект № 1889-1, зареєстрований 2 лютого народними депутатами з депутатської групи «Воля народу» Сергієм Лабазюком і Михайлом Ланьом. Вони запропонували менші розміри штрафів, ніж у законопроекті пані Сюмар, а також не пропонували змін щодо можливості тимчасово призупиняти ліцензії мовників і провайдерів (як Нацрадою, так і судом). Однак на голосування цей проект навіть не виносився. У картці законопроекту на сайті Ради вказано, що він вважається знятим з розгляду.

 

Коментуючи провал законопроекту, Вікторія Сюмар заявила: «Ми стаємо свідками того, як українським парламентом керують олігархи, які є власниками медіагруп і які не хочуть регулювання медіа з боку держави. Ми ослаблюємо державу Україна в угоду цим олігархам. І ті депутати, які не голосували, чудово знають, що вони робили за це».

 

«Законопроект розроблений Нацрадою, яка призначається Президентом і парламентом - нами з вами. В «Народного фронту» там немає жодної людини. Ми виступаємо за інтереси української держави, яка повинна мати можливість свій інформаційний простір захищати», - зауважила вона.

 

Пані Сюмар попросила голову Верховної Ради Володимира Гройсмана ще раз поставити на голосування питання про повернення до розгляду законопроекту. «Інакше я попереджаю, ми не будемо більше вносити ці речі. І це означає, що ми будемо послаблювати позицію української держави. Не можна з такими речами гратися, торгуватися. Ми пішли на всі можливі компроміси - це європейські норми і стандарти», - застерегла вона.

 

Але спікер відмовив, оскільки до цього Верховна Рада вже намагалася повернутися до перегляду законопроекту, і їй теж не вистачило голосів.

 

Володимир Гройсман дав доручення Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики напрацювати з усіма зацікавленими сторонами новий законопроект і внести його на розгляд Верховної Ради. Законопроект № 1889 водночас вважається відхиленим.

 

Нагадаємо, що Вікторія Сюмар перереєструвала під № 1889 законопроект, який раніше мав № 1824, але він не був включений у порядок денний 27 січня, хоча Комітет свободи слова та інформаційної політики підтримав проект і рекомендував Верховній Раді включити його до порядку денного та прийняти в першому читанні за основу.

 

Законопроект - ініціатива Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Він, зокрема, передбачає наділити Нацраду повноваженням тимчасово зупиняти дію ліцензії мовника або провайдера, тимчасово забороняти ретрансляцію телерадіопрограм та невідкладно звертатися з відповідним позовом до суду. Також він передбачає прописати в законі процедуру застосування Нацрадою санкції штрафів та прив'язати розміри штрафів до розміру ліцензійного збору ліцензіата.

 

За словами Вікторії Сюмар, 3 лютого Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики запропонував парламенту прийняти законопроект за основу в першому читанні, але вилучити при цьому норму про повноваження Нацради тимчасово призупиняти ліцензії (щоб такі дії міг вчиняти лише суд).

 

Проти законопроекту публічно виступили всі найбільші медіагрупи («Інтер», StarLightMedia, «Медіа Група Україна»), крім «1+1 медіа», а також асоціації провайдерів.

 

Екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко також застерегли народних депутатів від ухвалення законопроектів щодо інформаційної безпеки як таких, що, на їхню думку, обмежують свободу слова.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»