ТЕЛЕКРИТИКА

За нерозслідування справ постраждалих на Майдані журналістів НМПУ обіцяє масові акції протесту

Делегати загальних зборів Київської міської організації  Незалежної медіа-профспілки України  висловили своє обурення  пасивністю Генеральної прокуратури, яка  зволікає із розслідуванням справ щодо порушень прав журналістів під час Революції гідності. Про це йдеться в повідомленні НМПУ для ЗМІ.

 

«Київська організація НМПУ вимагає від слідчих органів притягнути до відповідальності не лише виконавців (рядовий та сержантський склад спец.підрозділів), а й офіцерів молодшого та старшого офіцерського складу, які своїми діями або бездіяльністю сприяли нападам на журналістів, - наголошують представники медіа-профспілки. -  Розслідування має бути завершено у найкоротші терміни, а всі матеріали  передані до суду та досліджені у відкритому та неупередженому судовому засіданні».

 

Учасники загальних зборів заявили, що керівництво прокуратури відкрито демонструє небажання доводити розслідування до логічного завершення. Журналісти-учасники зібрання застерігають: медіа-профспілка  залишає за собою право ставити питання про відповідність Генерального прокурора України займаній посаді та про професійну придатність посадових осіб,  відповідальних за розслідування злочинів щодо журналістів,  проводити масові акції протесту, звертатися до міжнародних журналістських організацій.

 

Київська організація НМПУ  вимагає від Генеральної прокуратури України ретельного розслідування та передання до суду всіх матеріалів щодо незаконного арешту, затримання, завдання тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості журналістам, завдання матеріальних збитків - пошкодження високовартісного професійного обладнання під час масових акцій, які проходили на Майдані Незалежності, в центрі Києва та у інших регіонах України  з листопада 2013 р. по лютий 2014 р.

 

Медіа-профспілка  нагадує, що за час Євромайдану внаслідок незаконних дій міліції, зокрема співробітників спецпідрозділу міліції «Беркут»  постраждало понад 300 журналістів.

 

Разом і з тим,  кримінальне провадження, порушене прокуратурою за фактом зловживання владою (ч.3 ст.364 КК України) та перешкоджання професійній журналістській діяльності (ч.1 ст.171 КК України) залишається досі не розслідуваним.  «Жоден із міліціонерів, який бив журналістів або стріляв у них не притягнутий до кримінальної відповідальності», - акцентують в НМПУ. 

 

Нагадаємо, Із листопада 2013 року по лютий 2014 року, за підрахунками «Телекритики», в Києві та регіонах під час висвітлення подій на євромайданах постраждали 170 журналістів, операторів і фотографів. Двох - В'ячеслава Веремія й Ігоря Костенка - було вбито.

 

Тільки 1 грудня під час штурму протестувальниками будівлі Адміністрації Президента постраждало понад півсотні журналістів як українських, так і зарубіжних медіа. Їм тоді дісталося кийками по голові, в них кидали каміння, розбивали їм телефони й камери. Більшість постраждалих представників ЗМІпереконані, що спецзагін міліції цілеспрямовано діяв так щодо них. При цьому камери, бейджі й вигуки «Преса» діяли на спецпризначенців як червона ганчірка, викликаючи ще більшу агресію.

 

Вже в лютому цього року головний юрисконсульт Національної спілки журналістів України, президент Асоціації медіаюристів України Тетяна Котюжинська під час засідання Міжнародної місії солідарності завила, що відколи в Україні розпочалися протестні акції, постраждала більша кількість журналістів, аніж у будь-якому збройному конфлікті у світі.

 

Минув рік, винних досі не покарано. Гучні обіцянки представників влади якнайшвидше встановити кривдників журналістів виявилися банальними передвиборчими обіцянками.

 

У квітні міністр МВС Арсен Аваков дав доручення своїм підлеглим активізувати досудове розслідування у кримінальних провадженнях, відкритих за фактами протиправних дій, учинених стосовно представників ЗМІ, вивчити їх у слідчих управліннях, заслухати хід досудового розслідування та надати процесуальні вказівки.

 

Генеральна прокуратура України відреагувала на доручення Авакова своїм власним дорученням прокуратурі Києва активізувати розслідування кримінального виробництва за фактами протиправних дій співробітників міліції щодо демонстрантів і журналістів.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц

Дуся

Новые прически Тодоренко и Астафьевой и немного секса от Барабошко: как медийщики провели уик-энд

Популярное на ТелекритикеДуся

«Народ против»: трагикомедия в трех действиях

Дуся

Журналистка, расследовавшая коррупционные схемы, зарабатывает на платьица в Facebook

Бизнес

Новой ведущей «Сніданку з 1+1» стала экономист-маркетолог

Дуся

«Интер» отказался платить Георгию Гонгадзе 800 долларов в месяц