ТЕЛЕКРИТИКА

Експерти вважають, що для запуску іномовлення в Україні потрібно прийняти окремий закон

Учасники  наради з напрацювання концепції іномовлення, що відбулася 18 грудня  у  Комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики дійшли висновку, що мовлення на зарубіжну аудиторію має регулюватися окремим законом. Про це повідомляє сайт Комітету.

 

У дискусії взяли участь медіаексперти, юристи, представники РНБО, МЗС, Держкомтелерадіо, Національного інституту стратегічних досліджень України, керівники  державних телерадіоорганізацій.

 

Голова Комітету Вікторія Сюмар, зауважила, що для якнайшвидшого запуску іномовлення необхідно законодавчо врегулювати низку організаційних питань. Для цього є два шляхи: внести зміни до чинного Закону України «Про телебачення і радіомовлення» або ж напрацювати  окремий закон.

 

Очільниця Комітету наголосила, що особисто схиляється до другого варіанту, і вважає, що закон про іномовлення має бути рамковим, визначити організаційні засади діяльності державних медіаресурсів, які планується створити на базі телеканалів УТР та БТБ та Всесвітньої служби українського радіо. Закон, на її переконання, повинен чітко врегулювати питання фінансування, управління, формування редакційної політики, затвердження статуту тощо. 

 

Учасники зустрічі обмінялися думками і прийняли рішення про подальшу спільну  роботу над проектом нового закону про іномовлення.

 

Нагадаємо, глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що Нацбанк має намір позбутися непрофільних активів, зокрема - телеканалу БТБ. За її словами витрати на канал склали 220 мільйонів гривень, тобто 70 мільйонів - щорічно.

 

Водночас, незважаючи на припинення фінансування, доля телеканалу залишається невирішеною. Генеральний директор БТБ Світлана Криворучко у коментарі «Телекритиці» сказала, що Рада НБУ ще кілька місяців тому поінформувала, що фінансувати БТБ з 1 січня 2015 року не буде. «Нам уже кілька місяців говорили, що БТБ має стати частиною іномовлення. Але поки що жодних юридичних рішень з цього приводу немає. Тому доля нашого каналу незрозуміла. Наразі ми готові стати частиною іномовлення», - сказала Світлана Криворучко.

 

Раніше «Телекритика» повідомляла про плани влади створити потужний канал українського іномовлення на базі УТР, ТОВ «Банківське телебачення» (БТБ) та каналу «Перший Ukraine», який належить Національній телекомпанії України. Остання відповідно до закону про суспільне телебачення разом з Національною радіокомпанією України невдовзі має бути перетворена на Національну суспільну телерадіокомпанію України.

 

10 грудня у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №1357«Про внесення змін до деяких законів України щодо Суспільного телебачення і радіомовлення України». У законі про СМ пропонується змінити перелік державних мовників, на базі яких буде створено НСТУ. Зокрема, вилучити з їх числа державну телерадіокомпанію «Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"» (УТР), адже іномовлення, яким займається УТР, на думку багатьох медійних експертів, має бути державним.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»