ТЕЛЕКРИТИКА

Журналістів не будуть пускати в зону АТО без військових – Котюжинська говорить про незаконність

Архив

Сьогодні, 1 грудня, прес-центр АТО заявив, що журналістів не будуть пускати у зону бойових дій без супроводу військових. Про це йдеться у повідомленні прес-центру у Facebook.

 

«До уваги журналістів! У зв'язку з активізацією диверсійних груп противника, які «полюють» на представників українських ЗМІ, відтепер виїзди журналістів будуть проводитись у супроводі військових», - повідомляє прес-центр АТО.

 

Водночас головний юрисконсульт Національної спілки журналістів України (НСЖУ), президент Асоціації медіаюристів України Тетяна Котюжинська заявляє, що така практика є порушенням чинного законодавства, і журналісти повинні погодитись на такий супровід.

 

«Відповідно до статті 15 Закону України "Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів" обмеження доступу журналістів навіть в місця воєнних дій не дозволяється. Більшість українських військових кореспондентів нарікають на порушення військовими цієї норми, замість убезпечення життя журналістів просто обмежують доступ до інформації, яка може свідчити про порушення військового керівництва»,зазначає Тетяна Котюжинська у коментарях до повідомлення прес-служби АТО.

 

Нагадаємо, раніше Тетяна Котюжинська заявляла, що заклики влади створити «міністерство правди» та жорстко обмежити доступ громадян до інформації, посилаючись на військову таємницю, слід розцінювати як бажання декого приховати свою некомпетентність, переконана медіаюрист.

 

«Телекритика»