ТЕЛЕКРИТИКА

Держава не робить зусиль для покарання винних у злочинах проти журналістів – заява НСЖУ і НМПУ

Сьогодні, 21 листопада, Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) виступили із спільною заявою до Всесвітнього дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів, який відзначається 23 листопада. Текст заяви отримала «Телекритика».

 

У заяві «Безкарність - загроза для журналістської професії» НСЖУ і НМПУ зазначають, що безкарність за злочини проти журналістів стала системним явищем в Україні, і констатують відсутність зусиль з боку держави у покаранні винних за такі  злочини.

 

«Торік представники українських медіа-організацій, Міжнародної та Європейської федерації журналістів провели в Києві марш проти безкарності, під час якого привернули увагу суспільства та влади до проблеми. Уже тоді проблема покарання винних у смертях та порушеннях прав журналістів стояла досить гостро. Але рік тому ще ніхто не думав, наскільки загрозливих масштабів вона набуде в Україні», - зазначають українські об'єднання журналістів.

 

Головною причиною причина безкарності у злочинах проти представників ЗМІ НСЖУ і НМПУ вважають насамперед відсутність політичної волі: «Різні відомства та представники різних гілок влади надають пояснення щодо відсутності покарань  винних, однак ми відмовляємося їх приймати. Адже бачимо: відсутність покарань зараз - це загроза для майбутнього нашої професії. Журналісти залишаються незахищеними, а їхні кривдники відчувають повну свободу дій».

 

НСЖУ і НМПУ закликали владу і правоохоронні органи вжити всіх необхідних заходів, аби винні у смертях і побиттях журналістів були визнані винними та понесли справедливу кару.

 

Далі «Телекритика» публікую заяву повністю:

 

«Безкарність - загроза для журналістської професії

 

(Заява Національної спілки журналістів України та Незалежної медіа-профспілки України)

 

23 листопада медіа-спільнота відзначатиме Всесвітній день боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів. Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка звертають увагу на системність цього явища в Україні та відсутність зусиль з боку держави у покаранні винних за злочини проти журналістів.

 

Торік представники українських медіа-організацій, Міжнародної та Європейської федерації журналістів провели в Києві марш проти безкарності, під час якого привернули увагу суспільства та влади до проблеми. Уже тоді проблема покарання винних у смертях та порушеннях прав журналістів стояла досить гостро. Але рік тому ще ніхто не думав, наскільки загрозливих масштабів вона набуде в Україні.

 

Цьогоріч у світі, за даними МФЖ, загинуло вже понад 100 репортерів. Випадки смертей зафіксовані й в Україні. До всього, сотні наших колег зазнали фізичних знущань під час виконання своїх професійних обов'язків у Києві на Майдані та в регіонах, а також на Сході України.

 

Головна причина безкарності - це насамперед відсутність політичної волі. Різні відомства та представники різних гілок влади надають пояснення щодо відсутності покарань  винних, однак ми відмовляємося їх приймати. Адже бачимо: відсутність покарань зараз - це загроза для майбутнього нашої професії. Журналісти залишаються незахищеними, а їхні кривдники відчувають повну свободу дій.

 

Національна спілка журналістів та Незалежна медіа-профспілка вкотре закликають владу і правоохоронні органи вжити всіх необхідних заходів, аби винні у смертях і побиттях наших колег були визнані винними та понесли справедливу кару».

 

Нагадаємо, протягом року з початку Євромайдану, під час подій якого постраждали десятки українських та іноземних журналістів, до суду в Україні було доведено тільки справу про вбивство київського журналіста В'ячеслава Веремія, що сталося у ніч на 19 лютого.

 

У листопаді Кабінет міністрів України прийняв постанову про порядок ідентифікації працівників органів внутрішніх справ. Заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий повідомив, що для співробітників української міліції будуть введені ідентифікаційні жетони. Таким чином журналісти зможуть упізнати нападників у погонах.

 

Як повідомляла «Телекритика», у січні Генеральна прокуратура України заявила, що побиті «беркутівцями» 1 грудня 2013 року на вулиці Банковій у Києві 27 журналістів не можуть впізнати нападників за відсутності ідентифікації працівників міліції.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Бизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Популярное на ТелекритикеБизнес

Сексизм в эфире украинского ТВ

Дуся

Алексей Дурнев станет доктором

Бизнес

Есть такая профессия – «украинский политолог»

Бизнес

Сергей Гришин стал заместителем главреда «РБК-Украина»