ТЕЛЕКРИТИКА

Держкіно заборонило показ серіалів «Десантура», «Морпехи» та ще п’яти російських стрічок

Сьогодні, 22-го жовтня, Державне агентство України з питань кіно, продовжуючи експертну оцінку фільмів виробництва Росії на предмет загрози національним інтересам України, ухвалило рішення не видавати або скасувати прокатне посвідчення семи російським стрічкам. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на прес-аташе Державного агентства України з питань кіно Ярослава Підгора-Гвяздовського.

 

«На підставі Положення про державне посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1315 Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів в чисельності з 23 експертів надала експертну оцінку наступним фільмам: «Кадетство», «Гончі», «Слідчий комітет», «Спецназ», «Десантура», «Морпехи» і «Військова розвідка». Фільми були заборонені для кіно-телепоказу, публічного комерційного відео і домашнього відео на території України», - зазначається в повідомленні Держкіно.

 

Фільми розглядалися на підставі подання Національної ради з питань телебачення та радіомовлення і звернення телеканалів.

 

«Держкіно продовжує аналізувати фільми виробництва Російської Федерації. І зважаючи на ситуацію з агресією Росії на Півдні та Сході України та на громадську думку, до якої ми не можемо не дослухатися, а також на вимогу самих військових, які беруть участь в АТО, і загалом - суспільства, ми вирішили, що некоректно зараз буде демонструвати на українських телеканалах ті російські фільми, в яких має місце відверта пропаганда, на кшталт звеличення силових структур Росії та самої Росії. Щодо цього ми і надалі будемо моніторити ринок», - заявив глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко.

 

Нагадаємо, у вересні Державне агентство України з питань кіно скасувало державну реєстрацію двох російських стрічок «Матч» та «Серпень.Восьмого», які вважає пропагандистськими, а також скасувало державну реєстрацію або відмовило в ній ще 13 фільмам та телесеріалам російського виробництва.

 

Глава Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллієнко заявив, що зараз понад 100 сучасних російських фільмів перед їх показом в Україні переглядаються Експертною комісією з питань публічного демонстрування і розповсюдження кіно- і відеофільмів  щодо наявності актиукраїнської пропаганди.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Украинская журналистка заявила о желании заняться сексом на трибуне Верховной Рады

Общество

Почему пьет журналист

Популярное на ТелекритикеДуся

Украинская журналистка заявила о желании заняться сексом на трибуне Верховной Рады

Общество

Почему пьет журналист

Дуся

Александр Скичко, Камалия, Тала Калатай, Соломия Витвицкая и Павел Костицын на «Viva! Бал 2017»

Дуся

Актера «Дюнкерка» и его 71-летнюю бабушку арестовали по подозрению в убийстве