ТЕЛЕКРИТИКА

Нацрада оголосила попередження НТКУ через Euronews і хоче ліквідувати українську версію Euronews

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження Національній телекомпанії України за порушення умов ліцензії на супутникове мовлення під логотипом Euronews (українська версія телеканалу Euronews). Відповідне рішення Нацрада ухвалила на засіданні 4 вересня за результатами позапланової перевірки компанії.

 

Як встановила перевірка, в ефірі фактично українського Euronews фактично відсутні програми власного виробництва НТКУ (хоча за ліцензією мають становити 30 хвилин на добу).

 

Під час перевірки Нацрада отримала інформацію про те, що ще 20 березня 2014 року Міністерство фінансів України зверталось до Держкомтелерадіо України з пропозицією розглянути питання про продаж ліцензії на мовлення Euronews та акцій компанії SECEMIE, якій належить ліцензія на мовлення цього каналу.

 

21 травня НТКУ в листі до прем'єр-міністра України щодо функціонування української версії Euronews повідомила, що у 2014 році фінансування на погашення заборгованості за попередні роки (80,1 млн грн) та поточні платежі 2014 року (94,5 млн грн) взагалі не затверджено кошторисом.

 

29 травня Держкомтелерадіо України в листі до Кабінету Міністрів України повідомив, що на сьогодні український сервіс Euronews є збитковим, і в держбюджеті на 2014 рік не передбачено видатків на створення і функціонування цього сервісу.

 

Про відсутність коштів у державному бюджеті на 2014 на функціонування української версії Euronews зазначено також у листах Міністерства фінансів України до Кабінету Міністрів України від 03.06.2014 та 05.06.2014.

 

«Фактично наша перевірка виявила проблему: у державному бюджеті немає грошей на фінансування української версії Euronews, а ліцензійні відрахування Euronews є завеликими (понад 176 млн грн. заборгованості НТКУ за попередній період, плюс щорічний внесок понад 5 млн євро)», - розповів на брифінгу голова Нацради Юрій Артеменко.

 

На думку Нацрада, не доцільно й далі фінансувати українську версію Euronews - краще спрямувати кошти на перезапуск українського державного каналу іномовлення. «Враховуючи, що Президент України ставить вимогу якісного наповнення українського іномовлення, ці гроші, які держава має сплачувати за програми Euronews, можуть бути спрямовані на вітчизняне іномовлення», - сказав пан Артеменко.

 

Відтак, Нацрада звертатиметься до відповідних державних органів (зокрема, Міністерства фінансів і Держкомтелерадіо) щодо недоцільності співпраці з Euronews.

 

Нагадаємо, що позапланову перевірку НТКУ щодо дотримання в ефірі української версії Euronews обсягу програм власного виробництва було призначено 8 серпня на підставі звернення народних депутатів Ігоря Мірошниченка та Олександра Мирного за поданням Генеральної прокуратури України.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту