ТЕЛЕКРИТИКА

Віктор Шлінчак: «Главком» не видалятиме контент на вимогу Росії

Представники інформаційно-аналітичного агентства «Главком» проведуть консультації з юристами щодо обмеження доступу до сайту агентства на території Російської Федерації. Про це у коментарі «Телекритиці» розповів керівник інформагентства Віктор Шлінчак.

 

«Ми будемо консультуватися з юристами, як адекватно реагувати на дану ситуацію, оскільки близько 6% від загальної чисельності читачів "Главкома" - це читачі з Російської Федерації», - сказав він.

 

Також він уточнив, що «Главком» не видалятиме так звану «публікацію про екстремізм», про що йдеться в повідомленні Федеральної служби з нагляду в сфері зв`язку, інформаційних технологій та масових комунікацій.

 

«Видаляти контент ми не будемо, оскільки вважаємо, що не порушили жодного пункту українського законодавства, а також не порушили жодні журналістські підходи до публікації інформації», - сказав керівник «Главкома». Також він підкреслив: «Треба дати адекватну відповідь, щоб наступного разу у чиновників системи Путіна навіть не виникало бажання присилати подібні "листи щастя". Більше того, ми часто надавали можливість висловитися російським політикам, які мають альтернативну владі РФ точку зору - Гудкову, Нємцову, Пономарьову. І думаю, продовжимо це робити хоча би заради тих росіян, які шукають об'єктивну інформацію. Це буде наша гуманітарна допомога Росії:)».

 

Як розповів Віктор Шлінчак, за його даними, Роскомнагляд, що надіслав попередження «Главкому», також звернувся до німецьких хостерів інформагенції з вимогою заблокувати доступ до «Главкома». «Але хостери так і не розуміють - у чому, власне, проблема? Інформація про марш за федералізацію Сибіру - це така ж інформація, як і про референдум в Криму та федералізацію на Сході Украіни - теми, які ще кілька місяців тому так торпедувала Росія. Різниці я не бачу. Тільки тоді усі інформагентства Росіі розповідали, що це - акт прямої демократії, а коли це почало стосуватися самої Росіі, то в справу швидко включилася Генпрокуратура. Що це, як не подвійні стандарти? У мене відповідь одна - Путін хоче звести таку ж "велику інформаційну стіну", яка побудована в Китаї. Коли альтернативна режиму інформація просто не потрапляє в інформаційне поле», - коментує Віктор Шлінчак. 


За його словами, такі само листи з попередженням Роскомнагляду отримали близько десяти російських сайтів, які розміщували інформацію про проведення маршу за федералізацію Сибіру. Серед цих видань, зокрема, Slon.Ru. Також заблоковані доступи на сторінки в соціальних мережах, де анонсувався Марш, проведення якого заплановане на 17 серпня.

 

Як писала «Телекритика», повідомлення Роскомнагляду про обмеження доступу на сайт «Главком» надійшло до інформагенції 1 серпня. У ньому йдеться про те, що сайт публікує новини екстремістського характеру. Як приклад наводиться одне інформаційне повідомленняпро ініціативу самих росіян щодо федералізації Росії.

 

Згідно законодавства РФ, протягом доби з моменту отримання цього повідомлення провайдер хостингу має негайного видалити інформацію, щомістить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого законом порядку.

 

Нагадаємо, 1 серпня Роскомнагляд РФ вніс харківське інтернет-видання «Главное» в Єдиний реєстр сайтів, що містять інформацію, поширення якої в РФ забороняється за рішенням суду. Саме від початку серпня у Росії набули чинності поправки до закону, що прирівнює блогерів до ЗМІ, і відтепер вони нестимуть таку ж відповідальність за інформацію.

 

Раніше повідомлялося, що російська влада зможе отримувати від інтернет-компаній майже всю інформацію про діяльність користувачів у мережі, окрім змісту кореспонденції. Про це йдеться у проектах відповідних документів, які підготували Роскомнагляд та ФСБ.

 

Крім того, нещодавно прокуратура РФ покарала двох працівників чеченського Роскомнагляду, які недостатньо боролися із правопорушеннями серед інтернет-провайдерів та поширенням «екстремістських матеріалів» у мережі.

 

«Телекритика»

Фото Павла Старостенка

Главное в разделе

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Скончалась известная украинская журналистка

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Девушкой месяца в Playboy впервые стала модель-трансгендер