ТЕЛЕКРИТИКА

Громадська рада при Нацраді передала регулятору рекомендації щодо переходу на цифрове телебачення

17 червня Громадська рада при Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення передала регулятору список із 10 першочергових кроків «для збереження телебачення в Україні». Про це на прес-конференції в Укрінформі повідомив голова Громадської ради, директор з правових питань МГО «Інтерньюз-Україна Павло Моісеєв.

 

Представники Громадської ради почали прес-конференцію з того, що нагадали про обов'язковий перехід України на цифрове мовлення рівно через рік.

 

«Нагадаю, що відповідно до угоди "Женева-2006" через рік, 17 червня 2015 року, Україна має вимкнути аналогове телемовлення. У разі відсутності швидких та рішучих дій країна залишиться без ефірного телебачення, тому для подолання інформаційної кризи потрібно вжити рішучих кроків», - сказав пан Моісеєв.

 

Член Громадської ради, незалежний медіа експерт та видавець інформаційно-аналітичного журналу Media Sat Олександр Глущенко зазначив, що якщо  ситуація не зміниться, то рівно за рік «ми матимемо «телевізійний майдан», коли громадяни України вранці прокинуться і замість картинки на телеекрані побачать творіння Казимира Малевича».

 

Експерти зазначили, що в Україні не ведеться роз'яснювальна робота з приводу переходу на цифрове телебачення.

 

«Те реклама, яка зараз йде від "Зеонбуду", більше схожа на комерційний ролик», - обурюється секретар Громадської ради, юрист «Інституту Медіа Права» Ігор Розкладай.

 

Експерти переконані, що Україна втрачає багато часу і тому перехід на цифрове мовлення буде для жителів несподіванкою і пройде болісно.

 

За словами пана Глущенка, в Україні немає головного документа - технічного регламенту.

 

«Ринок розподілено, і громадяни України не мають права вибору. За них обирає обладнання монополіст. Також ніхто не інформує населення про те, що через рік аналогове мовлення буде відключено», - наголосив він.

 

По завершенню прес-конференції члени Громадської ради передали до Нацради перелік з 10-ти першочергових кроків для впровадження ефірного цифрового мовлення, серед яких затвердження технічного регламенту цифрового мовлення, скасування кодування ефірного цифрового сигналу та розробка покрокового плану відключення каналового сигналу з прив'язкою до конкретних дат і вказівкою періоду одночасного мовлення в цифрі і аналогу.

 

 

 

 

Нагадаємо, за словами народного депутата та колишнього голови Комітету з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка, уряд, формуючи бюджет на 2014 рік, не врахував, що наступного року Україна переходить на цифрове мовлення, і не передбачив кошти на сеп-топ-бокси. Це означає, що соціально незахищені категорії населення без тюнерів не зможуть дивитися телебачення.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Российская актриса призналась, что сексуальные домогательства – это прекрасно