ТЕЛЕКРИТИКА

СБУ вислала з України росіян з «темником», які представлялися журналістами фінського телеканалу

Минулого тижня, незадовго до президентських виборів СБУ примусово вислала з України двох громадян Російської Федерації, які перебували на Закарпатті, представляючись журналістами фінського телеканалу. Про це в інтерв'ю «Телекритиці» повідомила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

 

Коли правоохоронці перевірили у громадян РФ документи, то виявилося, що вони не мають жодного відношення до фінського телеканалу. Один з порушників мав журналістське посвідчення каналу «Россия».

 

Крім того, російські громадяни мали «темник», у якому зазначалось, як треба висвітлювати тему угорської меншини на Закарпатті.  «Ми вилучили у них матеріали, які передбачали заздалегідь сформульовані російською стороною тези: українська влада не переймається проблемами угорської меншини; громада в своїй більшості не володіє українською мовою, а лише угорською і російською; угорці Закарпаття сумують за СРСР; українська влада вважає угорську та російськомовну громаду Закарпаття сепаратистами та екстремістами», - сказала речник СБУ.

 

СБУ повідомляє,  що російські громадяни були вислані з України за поширення сепаратизму в середовищі угорськомовної громади Закарпаття та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

 

«Діяльність цих осіб, що шкодить Україні, було задокументовано.  Було прийняте рішення про їх примусове вислання з країни. Наразі російські громадяни вже перебувають за межами України», - сказала Марина Остапенко.

 

У одного із затриманих було посвідчення російського телеканалу

 

Нагадаємо, що 20 травня керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко заявила, що затримані на Донеччині журналісти російського телеканалу LifeNews Олег Сидякін і Марат Сайченко під час слідчих в СБУ дали покази, що на території України займалися не журналістською діяльністю.  Однак 25 травня заступник голови СБУ Віктор Ягун повідомив, що журналістів LifeNews звільнено на прохання ООН і ОБСЄ, хоча Служба безпеки України мала беззаперечні докази їх терористичної діяльності.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Российская актриса призналась, что сексуальные домогательства – это прекрасно