ТЕЛЕКРИТИКА

Журналіста російського каналу НТВ затримано на Донеччині за підозрою у шпигунстві

Російський канал НТВ заявляє, що в Україні зник продюсер Степан Чирич, співробітник «Першої продюсерської компанії», що готує для телеканалу програму «Центральное телевидение з Вадимом Такменевым». Про це йдеться у повідомленні на сайті НТВ.

 

Як стверджує телеканал, за редакційним завданням Степан Чирич, що має білоруське громадянство, 22 квітня виїхав у м. Першотравінськ Дніпропетровської області. За інформацією НТВ, журналіст мав зняти сюжет, «ніяк не пов'язаний із політичною ситуацію в Україні»: йшлося начебто про візит в Україну протестантського священика Боба Ларсона в рамках світового турне.

 

З ранку 23 квітня Степан Чирич перестав виходити на зв'язок, повідомляє НТВ.

 

Тим часом в українських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що неподалік від м. Красноармійська (Донецькій обл.), поблизу Дніпропетровської області, самооборона затримала двох громадян Білорусі з посвідченнями журналістів через підозру в шпигунстві. Один з них - Степан Чирич - працівник російської продюсерської компанії, що робить програми для НТВ, повідомляє УНІАН.

 

Керівник апарату Дніпропетровської ОДА Геннадій Корбан повідомив, що у затриманих була техніка для фото і відеозйомки, а також переносні носії даних (флешки).

 

Пан Корбан розповів, що зараз затримані доставлені в управління СБУ міста Дніпропетровська, ведеться розслідування.  Інший затриманий повідомив українським силовикам, що Степан Чирич попросив допомогти йому у зйомці «роботи протестанського священика Боба Ларсона» за 400 грн за добу. У відповідь співробітник НТВ заявив, що його мета - зйомки екзорцизму і роботи цієї церкви, а наявність спецзасобів він пояснив можливістю заборони зйомок.

 

В свою чергу Юрій Береза, керівник спецбатальйону «Дніпро 1» піддав сумніву правдивість слів російського журналіста, адже на носіях, які були вилучені у затриманих, сфотографовані не церква чи подій в ній, а райвідділки міліції, місцеві адмінбудівлі і військові об'єкти на східному кордоні Дніпропетровщини, зокрема - точки ПВО.

 

Водночас керівник програми «Центральное телевидение» на НТВ Вадим Такменьов заявив: «Вважаємо все, що відбувається, непорозумінням і сподіваємося, що в найближчий час наш колега зможе повернутися додому». Каналу «Росія 24» він поскаржився, що СБУ не дає коментарів із приводу затриманих.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Из-за неприличного фото британских молодоженов сотням пар придется менять свадебные планы

Культура

10 фильмов, которые повлияли на режиссера Марину Степанскую

Популярное на ТелекритикеДуся

Из-за неприличного фото британских молодоженов сотням пар придется менять свадебные планы

Культура

10 фильмов, которые повлияли на режиссера Марину Степанскую

Дуся

Лидера группы KISS выгнали с телеканала и навсегда запретили там появляться

Дуся

Хакеры снова показали интимные фотографии Рианны