ТЕЛЕКРИТИКА

Насилля над журналістами в Україні набуло катастрофічних масштабів – заявляють НСЖУ і НМПУ

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) висловлюють обурення фактом жорстокого побиття у ніч на 25 грудня журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновол. Про це йдеться у спільній заяві двох організацій, яку отримала «Телекритика».

 

У заяві НСЖУ та НМПУ нагадують, що  журналісти продовжують вимагати відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка за його бездіяльність у справі покарання винних в нападах та побитті журналістів.

 

«Протягом кількох останніх тижнів близько півсотні журналістів було побито під час силового розгону правоохоронцями учасників мирних протестів. Жодного з винних не покарано. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку. А міністр або не контролює ситуацію у відомстві, або ж є ініціатором відповідних вказівок, які спричинять агресію з боку його підлеглих до співробітників засобів масової інформації», - йдеться у заяві.

 

Також НСЖУ та НМПУ звернулись до Європейської федерації журналістів (ЄФЖ) з проханням відрядити в Україну офіційну делегацію, яка б допомогла у ситуації з проявами насилля щодо журналістів, та проконсультувала, як захищатися і як діяти постраждалим.

 

Далі «Телекритика» подає тест заяви організацій повністю:

 

«Національна спілка журналістів України та Незалежна медіапрофспілка висловлюють обурення фактом жорстокого побиття журналістки та громадської діячки Тетяни Чорновіл. Тетяна - активістка Євромайдану, є автором та блогером «Української правди». У своїх журналістських розслідуваннях вона викривала корупційну діяльність високопосадовців та державних чиновників. За словами колег, у день перед побиттям вона проводила зйомку маєтків Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка та Генпрокурора Віктора Пшонки.

 

НСЖУ та НМПУ нагадують про те, що вони продовжують вимагати відставки Міністра внутрішніх справ за його бездіяльність у справі покарання винних в нападах та побиттях журналістів. Факти застосування сили до працівників ЗМІ з боку як правоохоронних органів, так і невідомих молодиків спортивної статури, які супроводжують провладні заходи, набувають загрозливих масштабів. Протягом кількох останніх тижнів близько півсотні журналістів було побито під час силового розгону правоохоронцями учасників мирних протестів. Жодного з винних не покарано. У сьогоднішньому вигляді міліція становить суспільну небезпеку. А Міністр або не контролює ситуацію у відомстві, або ж є ініціатором відповідних вказівок, які спричинять агресію з боку його підлеглих до співробітників засобів масової інформації.

 

Також НСЖУ та НМПУ звертаються до Європейської федерації журналістів з проханням направити в Україну делегацію ЄФЖ, яка б допомогла у ситуації з проявами насилля щодо журналістів, проконсультувала, як захищатися і як діяти постраждалим. Також будемо просити щоб представники ЄФЖ оприлюднили звіт про ситуацію в Україні серед професійних журналістських асоціацій та масмедіа Європи і світу.

 

Спілка журналістів та медіапрофспілка наголошують, що нинішня ситуація в країні є загрозливою і дискредитує не тільки силові відомства, а й владу в цілому».

 

Нагадаємо, у ніч на 25 грудня Тетяну Чорновол побили невідомі на трасі Бориспіль-Київ, номери автівки нападників  зафіксував відеореєстратор машини постраждалої.

 

За фактом побиття  Тетяни Чорновол слідчим відділом Бориспільського міськвідділу міліції відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. 

 

«Телекртика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Популярное на ТелекритикеДуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Дуся

В рекламе прокладок впервые голубую жидкость заменили на красную

Дуся

Российская актриса призналась, что сексуальные домогательства – это прекрасно