ТЕЛЕКРИТИКА

Романюк і Найєм пов’язують злам своєї приватної пошти з тиском влади

Українські журналісти Оксана Романюк і Мустафа Найєм, чию електронну пошту зламали, а приватне листування оприлюднили, впевнені, що це робиться з відома влади, і пов'язують це з темами своїх журналістських розслідувань. Про це пише «Радіо Свобода».

 

«Це є елементом широкомасштабної кампанії з тиску на громадських активістів та журналістів-розслідувачів. Цей тиск чітко пов'язаний з владою. Щоб вони не писали, не говорили, щоб виборець не знав реального стану справ в Україні. Тиск почався з вересня, коли журналістам почали розсилати лінки зі шпигунськими програмами», - розповіла журналіст, виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк.

 

Вона припускає, що атаками проти журналістів займається професійна команда хакерів, які отримують значне фінансування та не бояться кримінальної відповідальності. Вона не виключає, що ці люди пов'язані з правоохоронними органами.

 

Серед тих, чиї електронні пошти зламували - журналісти «Української правди» Сергій Лещенко та Мустафа Найєм. Зокрема, пан Найєм наводить докази того, що поштові скриньки атакують на замовлення влади. Однак він вважає ці атаки непрофесійними і малоефективними.

 

«Мені показали файли з мого електронного рахунку та з пошти люди, які працюють у державних структурах. Хто саме - не скажу, бо мені здається, що в протистоянні влади та журналістів вони на нашому боці. Головне: це не виноситься на широкий загал. Це «мочилово для своїх», намагання показати, що може зробити влада, та зіпсувати репутацію журналіста. І ще - це такий собі діалог влади та журналістів. Наприклад, репортер готує публікації про Межигір'я, про корупційні схеми родини Януковича. Чим відповідає влада? Показує, що, мовляв, у журналіста крім дружини є коханка, і що він отримує «не ті» гранти. Але немає інформації про злочини та привласнення державних коштів. Це просто дрібна помста», -  каже Мустафа Найєм.

 

У прес-службі СБУ сказали, що розслідуваннями зламу електронної пошти займається здебільшого МВС, а більш детальну відповідь пообіцяли надати згодом. Натомість речник МВС Сергій Бурлаков відмовився коментувати припущення потерпілих, що до кібератак причетні правоохоронні органи. Натомість він заявив, що правоохоронці розслідують такі випадки - але лише після заяви про злочин.

 

Експерти вважають тенденцію до зламування пошти й комп'ютерів журналістів і опонентів влади безпрецедентною для Європи. Зокрема з цього приводу вже звернулась Freedom House та «Репортери без кордонів»

 

Нагадаємо, виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк  9 жовтня подала заяву до міліції щодо відкриття кримінального провадження за фактом погроз і порушення її права на приватність.  Як повідомили у Міністерстві внутрішніх справ, відомості за заявою виконавчого директора ІМІ внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст. 356 КК України («Самоправство»). Розпочато досудове розслідування.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Культура

Все о фильме Сергея Лозницы «Донбасс» (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Дуся

Лобода тайно вышла замуж

Популярное на ТелекритикеКультура

Все о фильме Сергея Лозницы «Донбасс» (ОБНОВЛЯЕТСЯ)

Бизнес

Новый телеканал Мураева будет носить название «Наши». Старт 7 ноября. ОБНОВЛЕНО

Дуся

Лобода тайно вышла замуж

Бизнес

Радиоконкурс Нацсовета: президентский «Прямой ФМ», нестратегические «общественники» и «подвешенный» город