ТЕЛЕКРИТИКА

Вікторія Георгієвська стала членом Нацради

Вікторія Георгієвська обрана членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за квотою Верховної Ради. За відповідне рішення парламенту 4 липня проголосували 245 народних депутатів (Партія регіонів - 196, КПУ - 32, позафракційні - 17).

 

Вікторія Георгієвська - доцент кафедри періодичної преси Інституту журналістики  Київського Національного університету ім. Т.Шевченка, була висунута на посаду члена Нацради від депутатської фракції Комуністичної партії України. Закінчила Східноукраїнський державний університет ім. В.Даля (факультет філології  і соціології) та аспірантуру Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. Зі слів народного депутата Ігоря Мірошниченка, пані Георгієвська є прес-секретарем лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка та не має жодного досвіду роботи в телевізійній галузі.

 

Кандидатуру пані Георгієвської парламент розглядав найпершою, оскільки вона набрала найбільше голосів за результатами рейтингового голосування.

 

Під час рейтингового голосування кандидати набрали таку кількість голосів (наведено в порядку оголошення кандидатур під час голосування):

Вікторія Георгієвська - 241 (ПР - 191, КПУ - 32, поза фракційні - 18);

Ольга Герасим'юк - 26 (ПР - 11, Батьківщина - 1, позафракційні - 14);

Костянтин Квурт - 5 (ПР - 2, позафракційні - 3);

Олександр Михайлюта - 11 (ПР - 3, позафракційні - 8);

Дмитро Олтаржевський - 4 (ПР - 1, позафракційні - 3);

Тарас Осауленко - 4 (ПР - 1, позафракційні - 3);

Олександр Півнюк - 8 (ПР - 2, позафракційні - 6);

Геннадій Сергєєв - 22 (ПР - 11, позафракційні - 10).

 

Перед голосуванням голова Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко («Батьківщина») повідомив, що Вікторія Георгієвська та ще декілька претендентів на посаду члена Нацради не мають достатнього досвіду роботи в галузі телерадіомовлення. Але комітет вирішив іти демократичним шляхом і рекомендував усіх до голосування. Водночас пан Томенко наголосив, що парламент має призначати члена Нацради не за квотами політичних партій, а виходячи з професіоналізму претендентів.

 

Член Комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко (Партія регіонів) повідомила, що Партія регіонів підтримуватиме саме Вікторію Георгієвську.

 

Член Комітету з питань свободи слова та інформації Ігор Мірошниченко («Свобода») назвав пані Георгієвську узгодженою кандидатурою Партії регіонів і КПУ. «Це людина, яка жодного дня не працювала на телебаченні. Вона є прес-секретарем лідера Комуністичної партії. Ми сьогодні пропонуємо ПР і КПУ проголосувати за інших достойних кандидатів. Ми будемо голосувати за всіх, крім Георгієвської», - заявив він.

 

Народний депутат Ірина Геращенко («УДАР Віталія Кличка») заявила, що її фракція буде підтримувати тих, кого підтримує фах, зокрема журналістів.

 

Член Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Княжицький («Батьківщина») нагадав про нову важливу роль Нацради - вона призначатиме наглядову раду суспільного мовника відповідно до законопроекту «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», прийнятого за основу 3 липня. Він закликав голосувати за Олександра Півнюка, Ольгу Герасим'юк, Геннадія Сергєєва, Тараса Осауленка, Костянтина Квурта, Дмитра Олтаржевського.

 

Однак під час рейтингового голосування представники «Батьківщини», «УДАРу Віталія Кличка» та «Свободи» не голосували за жодного кандидата, оскільки напередодні заявили, що не братимуть участі у голосуванні у зв’язку з тим, що має бути вирішено питання поновлення Павла Балоги та Олександра Домбровського як народних депутатів України.

 

На майбутнє Микола Томенко запропонував, щоб двох членів Нацради пропонувала більшість, а двох - меншість, щоб уникнути монополії більшості. Але це не значить, що вони пропонуватимуть лише висуванців політичних партій - це можуть бути представники громадських організацій. На думку пана Томенка, призначення кандидатури, яку підтримує більшість, кардинально не змінить поточної ситуації в Нацраді.

 

Нагадаємо, що на посаду члена Нацради претендували 10 осіб, але двоє зняли свої кандидатури - Віктор Набруско і Володимир Пащук. Рішення голосувати 4 липня першим питання за призначення члена Нацради парламент ухвалив пізно увечері 3 липня. Тому навіть не всіх претендентів встигли запросити до сесійної зали.

 

Це вже було друге голосування за призначення члена Нацради за квотою парламенту за останні півтора місяці. 23 травня кандидатура Вікторії Георгієвської набрала найбільше голосів за рейтинговим голосуванням, але за результативним голосуванням не набрала достатньої кількості голосів і призначена не була. Після цього Комітет з питань свободи слова та інформації оголосив повторний конкурс на посаду члена Нацради. 

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Украинская журналистка заявила о желании заняться сексом на трибуне Верховной Рады

Общество

Почему пьет журналист

Популярное на ТелекритикеДуся

Украинская журналистка заявила о желании заняться сексом на трибуне Верховной Рады

Общество

Почему пьет журналист

Дуся

Александр Скичко, Камалия, Тала Калатай, Соломия Витвицкая и Павел Костицын на «Viva! Бал 2017»

Дуся

Актера «Дюнкерка» и его 71-летнюю бабушку арестовали по подозрению в убийстве