ТЕЛЕКРИТИКА

Індустріальні асоціації підтримали законопроект, що звільняє провайдерів від відповідальності за очищення авторських прав

Професійні об'єднання суб'єктів господарювання в сфері телекомунікацій та медіа  підтримали прийняття законопроекту № 2086а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного перегляду громадянами програм універсальної програмної послуги».

 

Про це йдеться у відкритому позиційному зверненні, яке підписали керівники асоціації «Укртелемережа», Телекомунікаційної палати України, Інтернет-асоціації України, Асоціації правовласників та постачальників контенту і Спілки кабельного телебачення України.

 

Авторами законопроекту є народні депутати України, члени Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова і інформації Олена Бондаренко і Рустам Раупов. Депутати пропонують звільнити провайдерів програмної послуги від обов'язку укладати угоди з будь-якими суб'єктами авторського права та (або) суміжних прав і сплачувати винагороду або інші платежі за об'єкти цих прав, які використовує телерадіоорганізація при створенні програм універсальної програмної послуги.

 

«Реєстрація законопроекту цілком відповідає на виклики саморегуляції ринку та є необхідною мірою для забезпечення громадянам України ... безперешкодного доступу до програм універсальної програмної послуги. Таке право громадян сьогодні може бути порушеним у зв'язку зі спірними претензіями організацій колективного управління до провайдерів програмної послуги», - визначають у спільному повідомленні асоціації.

 

На думку представників галузевих асоціацій, законопроект відповідає суспільному інтересу та не призведе до обмеження прав власників авторського права або суміжних прав.

 

Громадські об'єднання закликали всіх зацікавлених осіб підтримати прийняття законопроекту.

 

Нагадаємо, що цей законопроект підтримав парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації, рекомендувавши Раді ухвалити його.

 

Водночас із критикою документу виступають організації колективного управління.

 

«Телекритика»

Главное в разделе

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Дуся

Светлану Крюкову задержали в аэропорту

Популярное на ТелекритикеДуся

Киевская пиарщица посетовала на пешеходов и причислила себя к буржуазии

Образование

Татьяна Кисельчук: «Существует пятый всадник апокалипсиса, и имя ему бюрократия»

Дуся

Фотограф показал лица женщин во время оргазма

Культура

В «Жовтне» пройдет новый фестиваль – «Киевская неделя критики»